آیا یک دندان عفونی قابل معالجه است؟


آیا یک دندان عفونی قابل معالجه است؟

آیا یک دندان عفونی قابل معالجه است؟

 

پس از گذشت مدتی بتدریج رنگ سفید و روشن خود را از دست داده و تیره تر می گردند. با خمیر مخموم در معمولا مردم عصب کشی را توأم با درد بسیار شدید تصور میکنند؛ در حالیکه چنین نیست.

بلکه با استفاده از روشهای بی حسی، دندان کاملا بی حس شده و بدون هیچگونه درد این کار انجام می گیرد. درمان ریشه دندان باید بطور کامل و به روش صحیح انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است دندان بعدها دچار عفونت انتهای ریشه گردد. این عفونت ممکن است به صورت کیست یا اگرانولوم بروز کند.

برای یک دندانپزشک اصل بر این است که هیچگونه دندانی نباید کشيده شود مگر این که هیچگونه درمانی برای آن متصور نباشد؛ بنابراین بسیاری از دندانهای عفونی قابل درمان می باشند. البته درمان چنین دندانهایی نیاز به دقت و مهارت زیادی دارد و حتما باید توسط یک متخصص روت کانال انجام شود. هیچ دندان عفونی را نباید در دهان باقی گذاشت. هر دندان عفونی یا باید درمان شود یا کشیده شود.

باقی ماندن دندان عفونی سلامت بیمار را به خطر می اندازد؛ زیرا ترشحات چرکی و میکروارگانیسم های موجود در ناحیه عفونی بتدریج وارد خون شده و موجب بروز علائم یک بیماری عفونی به شکل خفيف میگردد؛ به علاوه یکی از میکروب های موجود در عفونتهای دندانی، استرپتوکوک می باشد که از طریق جریان خون روی دریچه های قلب نشسته و موجب آندوکاردیت باکتریال می گردد که یک عارضه قلبی خطرناک می باشد. دندانهای عفونی شیری هم همین خطرات را دارند و علاوه بر این همانگونه که قبلا اشاره شد عفونت دندانهای شیری می تواند موجب نقص مینایی دندان دائمی جانشین گردد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد