احساس تهوع و استفراغ در سفر به چه علت است؟


احساس تهوع و استفراغ در سفر به چه علت است؟

احساس تهوع و استفراغ در سفر به چه علت است؟

استفراغ در سفر

بعضی از افراد در مقابل تحریکات دائمی اندام ها و اعضای حفظ تعادل بدن در گوش داخلی، عکس العمل ھائی حساسیت بروز می دهند. به عنوان مثال سرعت اتومبیل و یا حرکات وسایل مانند کشتی و یا هواپیما و یا حتی مسافرت با اتوبوس در این اشخاص دچار تولید عرق سرد، تهوع و استفراغ می کند. کودکان در مقابل بیماریهای سفری اغلب دیرتر ازافراد بزرگسال عکس العمل نشان می دهند.

پیشگیری از استفراغ در سفر

با انجام بعضی اقدامات ساده شما میتوانید راحت تر سفر کنید. قبل از شروع سفر با هر وسیله ی نقلیه می بایست غذاهای سبک و به مقدار کم میل کنید. همچنین برای تغذیه بین راه بیسکویت هایی با طعم شور و یا بیسکویت های خشک و یا نان سوخاری همراه داشته باشید. سعی کنید که جای مناسبی را برای خود در نظر بگیرید. در اتوبوس و یا اتومبیل صندلیهای جلویی و در هواپیما و یا کشتی صندل های وسط بهترین مکانها هستند.

 درمان استفراغ در سفر

گاهی اوقات خیره شدن به یک نقطه ای موجب جلوگیری از تهوع میشود. عکس این امر تمرکز و خواندن کتاب است. که باعث تشدید حالت تهوع می شوداز میان داروهای گیاهی و یا گیاهان می توانید از زنجبیل  استغاده کنید. عکس این امرداروهای شیمیایی است که تنها خود را خسته میسازید. شما میتوانید زنجبیل را به صورت جوشانده و یا آب نباتهایی با طعم زنجبیل میل کنید.افرادی که در هنگام سفر با ماشین یا هواپیما، دچار حالت تهوع و استفراغ میشوند، میتوانند پیاز مصرف کنند. پیاز را به همراه نان و پنیر و یا هر خوراکی که ترجیحا مقداری شور باشد، میل کنید، تا از تهوع و استفراغ جلوگیری کند. مصرف جوشاندهی بابونه به همراه عسل نیز باعث آرامش معده می شود و از تهوع جلوگیری می کند.در هنگام سفر نیز خوردن سیبهای سفت و ملس برای از بین رفتن حالت تهوع و استفراغ بسیار مفید است. سیب را با پوست خورده و آرام آرام آن را بجوید. جوشانده یا دم کرده نعناع نیز در رفع تهوع مفید است. میتوانید آن را جوشانده، صاف کرده و به صورت نوشیدنی سرد یا گرم میل کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد