قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / اختلالات کبد با گیاهان دارویی درمان میشود!!!
درمان بیماری های کبدی
درمان بیماری های کبدی

اختلالات کبد با گیاهان دارویی درمان میشود!!!

اختلالات کبد با گیاهان دارویی درمان میشود!!!

درمان اختلالات و بیماری های کبد

انواع تشکیل دهنده: ۶۰ گرم میوهٔ خار مقدس، ۲۰ گرم برگ نعناع، ۱۰ گرم برگ تمشک ، ۲۰گرم برگ افسانتین، ۵ گرم زیرهٔ سیاه، ۵ گرم رازیانه

روش آماده سازی و مقدار مصرف دمنوش

یک قاشق مرباخوری از مخلوط فوق را در یک قوری کوچک چینی ریخته، روی آن یک لیوان آب جوش بریزید مدت ۱۵ دقیقه دم کرده و سپس صاف نموده. به همراه لیمو ترش تازه ۳۰ دقیقه قبل از هر وعده غذا یک فنجان جرعه جرعه و به آرامی بنوشید.

درمان بیماری های کبد به کمک طب سنتی

1.درمان با زیره و زنیان
1 قاشق چای‌خوری دانه زیره را با 1 قاشق چای‌خوری دانه زنیان و کمی سنگ نمک با هم مخلوط نموده و آسیاب کنید. دو بار در روز به صورت بخور در آب جوش ریخته و بخارات آن را استنشاق نمایید یا به صورت دمنوش مصرف نمایید.

2. ترکیب شیرین بیان و عسل
1 قاشق چای‌خوری شیرین بیان آسیاب شده را با 2 قاشق چای‌خوری عسل مخلوط نموده و هر روز از آن استفاده نمایید.

3. سیر درمانی
سیر یک فوق مغذی است که علاوه بر تصفیه کردن خون آن را از مواد سمی می‌زداید. هر روز صبح به صورت ناشتا 1-2 عدد سیر را پوست کنده و به صورت خام میل نمایید. همچنین در هر وعده غذایی از سیر استفاده نمایید.

4. ترکیب آب لیمو و دانه پاپایا
1قاشق چای‌خوری دانه پاپایا را له کنید تا عصاره آن خارج شود. این عصاره را با 2 قاشق چای‌خوری آب لیمو مخلوط نمایید و 2 بار در روز، برای مدت یک ماه مصرف کنید .

5. زیره در آبدوغ
1 قاشق چای‌خوری پودر زیره را به 1 لیوان آبدوغ (دوغی که پس از گرفتن کره آن به دست می‌آید) اضافه نمایید. آن را به خوبی مخلوط نموده و میل کنید. این نوشیدنی را هر روز مصرف کنید.

6. نوشیدنی هویج اسفناج
یک عدد هویج و چند برگ اسفناج را به خوبی شستشو دهید. آن ها را در آبمیوه گیری بریزید و آبگیری کنید. این نوشیدنی را هر روز مصرف کنید.

7. دمنوش خار مریم
دانه های خار مریم را با کمک هاون بکوبید. آب داغ روی آن بریزید و بگذارید برای 30 دقیقه دم بکشد. هر روز از این نوشیدنی میل کنید.

مطلب پیشنهادی

انواع شربت انار

انواع شربت در طب سنتی

انواع شربت در طب سنتی شربت نعناع و انار علاج معده های ضعیف وکم اشتهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *