قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / اخلاط خون آلود چگونه درمان میشود؟
اخلاط خون آلود
اخلاط خون آلود

اخلاط خون آلود چگونه درمان میشود؟

اخلاط خون آلود چگونه درمان میشود؟

در صورتی که اخلاط خون آلود باشد باید از خوردنشیر و مشتقات آن، همچنین چربی جات پرهیز کنید و به عنوان درمان کتیرا سفید مفتولی، صمغ درخت آلو و نشاسته را نرم بکوبید، بعد با آب خرفه ی تازه، آب اسفرزه، آب، دم کرده ی سماق و شربت خشخاش مخلوط و روزی سه بار هر مرتبه کمی از آن را بخورید

 روش درمانی اخلاط خون آلود با طب سنتی 

• گل خطمی، تخم ختمی سفید، گل بنفشه، گل پنیرک، گل نیلوفر، تخم کاهو، تخم خشخاش، تخم کاسنی، تخم گشنیز، تخم شربتی، بالنگو، به دانه، قدومه ی شیرازی، کندر خوراکی، مسطکی رومی، سکبینج، انقوزه، کوکنار، صمغ عربی، اسطو خدوس هندی، کتیرا پیچ خوراکی، بزر البنج، سه پستان، کاکنج، تاجریزی و نشاسته از هر کدام ۱۰ گرم همه را مخلوط نرم بسایید بعد با کمی آب به صورت خمیر سفتی در آورده و قرص هایی به اندازه ی یک نخود درست کنید و آن را در آفتاب خشک و هر صبح، ظهر و شب هر باردو عدد میل کنید

 خلط خونی گلو نشانه چیست؟

ساده ترین علت خلط خونی، خون دماغ شدن و بدترین علت آن بیماری های شدید ریوی است. به هر حال، آن را جدّی بگیرید، حتی اگر چیز مهمی نباشد.
خلط خونی
وجود خون در خلط دفع شده، معمولاً نشانه یک خونریزی خفیف در مسیر تنفسی بین بینی و انتهای ریه است، مثلا یک خون دماغ خفیف باعث چکیدن کمی خون از حفره پشت بینی به داخل ریه شده و با سرفه دفع می شود.

اما خونریزی از جایی دیگر غیر از بینی ممکن است مشکل آفرین باشد، مثلا سرفه های شدید ممکن است رگی را در ریه پاره کند. در عفونت های ویروسی هم خلط خونی زیاد دیده می شود.

برونشیت و بعضی انواع ذات الریه هم می توانند باعث خونریزی ریه شوند.
برونشیت یا التهاب راه‌های تنفسی می‌تواند در اثر عوامل مختلف از میکروب‌ها تا تنفس گازهای مسموم بروز کرده باشد. اما چون واکنش طبیعی بدن به عوامل محرک است، قابل درمان بوده و بر خلاف بیماری‌هایی مانند سل، ذات‌الریه و سرطان سریع تر درمان می‌شود.

لخته های خونی و ورم بافت ریه در اثر بیماری های قلبی نیز ممکن است علت خلط خونی باشند و بدتر از همه، سرطان ریه هم خلط خونی ایجاد می کند.
بروز خلط خونی در افراد سیگاری به مراتب خطرناک‌تر از دیگران بوده و باید سریعا به پزشک مراجعه کرد، زیرا این نوع خلط‌های خونی را “هموپتیز” می گویند که نشانه بیماری‌های حاد تنفسی و حتی سرطان است و باید فورا به درمان آن پرداخت
البته منبع این خون همیشه مسیر تنفسی نیست. ممکن است خونریزی در معده باشد و با سرفه خارج شود.

اگر خون قرمز روشن باشد، خونریزی هنوز ادامه دارد و اگر قرمز تیره، قهوه ای یا مایل به سیاه باشد، خون خشک و یا لخته شده است.

در موارد کم اهمیت، خون به صورت نقاط کوچک قرمز است و در موارد شدید رگه ها یا لکه های خون در خلط یا وجود خون در دهان است.
سل
خلط خونی بر حسب مقدار خون دفع شده به سه دسته‌ی حجیم، غیرحجیم و نامشخص قابل تقسیم است.

شایع‌ترین علت خلط خونی حجیم شامل سل ریوی، برونشکتازی و آبسه‌ی ریه است.

از شایع‌ترین علل خلط خونی غیر حجیم برونشیت، برونشکتازی و سرطان ریه می‌باشد.

در مواردی اتفاق می‌افتد که منشا خونریزی خارج از قسمت تحتانی دستگاه تنفسی باشد، که ممکن است از حفره‌ی دهان، حلق و زبان که با سرفه خارج شود، یا اینکه خونریزی در اثر دستگاه گوارش و برگشت آن به دستگاه تنفسی و سپس به صورت خلط خونی تظاهر کند.
در این دسته از بیماران، رادیوگرافی از سینه و معاینه‌ی بدنی برای تشخیص و درمان ضروری است.

درمان خلط خونی

شما نمی توانید خونریزی خلط را بند آورید. چه این خونریزی بی خطر باشد و زود از بین برود و چه ادامه پیدا کند، باید به پزشک مراجعه کنید.
هیچ وقت برای جلوگیری از دفع خلط خونی، شربت ضد سرفه مصرف نکنید. این کار باعث جمع شدن خون در درون بدن و مخفی ماندن علائم بیماری های جدی می شود
به تکرار آن توجه کنید
اگر سرماخوردگی یا عفونت شدید ویروسی دارید و نقاط خونی کوچکی در خلط دیده اید، در صورت تکرار یا بیشتر شدن آن نزد پزشک بروید.

جلوی دفع خون را نگیرید

هیچ وقت برای جلوگیری از دفع خلط خونی، شربت ضد سرفه مصرف نکنید. این کار باعث جمع شدن خون در درون بدن و مخفی ماندن علائم بیماری های جدی می شود.
در صورتی که لازم باشد، پزشک داروی ضد سرفه مناسب تجویز می کند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *