از آفتاب برای درمان بیماری ها استفاده کنید…


از آفتاب برای درمان بیماری ها استفاده کنید…

از آفتاب برای درمان بیماری ها استفاده کنید...

نحوه استفاده از آفتاب و درمان بیماری ها 

مجموعه بیماری های سرد را به آفتاب بسپارید، کتف را رو به آفتاب قرار دهید چون انرژی را کم پس میدهد و زیاد می گیرد. آفتاب باید کند باشد یعنی یا صبحگاهی و یا عصر به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه و از پشت شیشه و یا با لباس نباشد.

پسوریازیس یک بیماری خودایمنی است و حدود ۲ درصد افراد را مبتلا می کند. اگرچه این بیماری در بیشتر مواقع پوست نواحی مختلفی از بدن مانند آرنج ، زانو و ساق دست و پا را درگیر می کند، اما در عین حال استخوان ها و بویژه ستون فقرات و انگشت های دست را نیز مبتلا می کند.

معمولا افرادی که به پسوریازیس مبتلا هستند، از تماس نور خورشید با پوست شان هراس دارند. اما مشاهده شده است که علائم ۸۰ درصد بیماران با قرار گرفتن در معرض نور خورشید بهبود یافته است.محققان به این نتیجه رسیدند که بعد از یک هفته درمان پزشکی، ظاهر پوست این افراد بهتر شده است، اما این تاثیر طولانی مدت نبوده است. در حالیکه بعد از یک ماه درمان با نور خورشید اثرات مثبت آن بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگار بوده است.

با فرا رسیدن فصل بهار و افزایش مدت و میزان تابش نور خورشید (طولانی شدن روزها) خلق و خوی افراد بهتر می شود. این مسئله ناشی از تحریکات هورمونی است که اشعه ماورای بنفش نور خورشید باعث آن می شود.

البته حواستان باشد که در این بیماری، مدت زمان و نحوه قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید حساب شده باشد تا منجر به آفتاب سوختگی و آسیب های پوستی نشود.

بهتر است با پزشک مشورت کنید و ابتدا حدود ۸ تا ۱۵ دقیقه (متناسب با پوست، ساعت روز و مکان زندگی) در معرض نور خورشید قرار بگیرید. سپس می توانید به مرور و با نظر پزشک متخصص این مدت زمان را افزایش دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد