قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای شیمیایی / از بدن در برابر قارچ ها و ویروس ها چگونه محافظت کنیم؟
قارچ ها و ویروس ها
قارچ ها و ویروس ها

از بدن در برابر قارچ ها و ویروس ها چگونه محافظت کنیم؟

از بدن در برابر قارچ ها و ویروس ها چگونه محافظت کنیم؟

قارچ ها و ویروس ها

تاثیرات چند جانبه و مؤثر کلوئیدال نقره بیش از ۲۰۰۰ سال است که شناخته شده است، اما اخیرا دانشمندان به صورتی علمی آن را ثابت نموده اند. تأثیرات این عنصر باعث از بین بردن باکتری ها، ویروس ها و همچنین قارچ ها میشود و در مورد انسان ها و حیوانات قابل استفاده است. کلوئید نقره چه به صورت داخلی و چه برای استعمال خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال درزخم های باز، اگزما، عفونت ها و بیماریهای قارچی، علاوه برآن در مورد عفو نت های گلو می توان آن را به صورت غرغره استفاده نمود. این امر باعث استفاده  زیاد و فروش در داروخانه ها میشود. هنگام خرید و استفاده به کیفیتو مرغوبیت آن توجه داشته باشید. کلوئید نقرهای که به صورت صنعتی ساخته می شود، ممکن است از مرغوبیت بالا برخوردار نباشد، به همین علت باید میزان بیشتری را از آنمصرف نمود.

میکروب‌ها برای زنده ماندن به غذا، دمای مناسب، رطوبت و جای مناسب احتیاج دارند. بسیاری از آن‌ها بی‌زیانند، بسیاری مفید و عده‌ای بیماری تولید می‌کنند. مثلا” در لوله گوارش انسان دو نوع آمیب وجود دارد که یکی بی‌آزار و دیگری تولید بیماری( اسهال) می‌کند.
هم‌چنین بیماری مالاریا که عامل آن پلاسمود است که در گلبول‌های قرمز خون نفوذ می‌کند و در آن‌جا تغذیه کرده و گلبول‌های قرمز را خراب می‌کند. یعنی درون آن نمو می‌کند و تکثیر می‌یابد. گلبول پاره شده پلاسمودهای جدید آزاد می‌شوند و در گلبول‌های قرمز سالم نفوذ می‌کنند. با ادامه این عمل، انسان تب و لرز می‌گیرد. ناقل این بیماری پشه‌ای است به نام آنوفل. وقتی که پشه آنوفل ناقل بیماری، روی بدن شخص سالم می‌نشیند و خرطومش را در پوست وارد می‌کند از بزاق پشه، پلاسمود به خون شخص سالم وارد می‌شود.

از قارچ‌ها، اگر کپک روی دیوار‌ها، نان مرطوب، میوه‌جات مانده، سیب زمینی، را زیر میکروسکپ نگاه کنیم، بافتی از رشته‌های نازک خواهیم دید. در آن‌ها رشته‌هایی بطور عمودی قرار دارند که میسیلیوم نام دارند. در انتهای بعضی از این میله‌ها برجستگی گردی دیده می‌شود. داخل این برجستگی‌ها تعداد زیادی هاگ وجود دارد که هر یک بعد از نمو، قارچ جدیدی را بوجود می‌آورند.

مطلب پیشنهادی

اورتان

معرفی قطره اورتان

معرفی قطره اورتان   اورتانURTAN اشکال دارویی : قطره ۳۰ میلی لیتری موارد مصرف : …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *