از بیماری زگیل آمیزشی چه می دانید ….؟؟


  از بیماری زگیل آمیزشی چه می دانید ….؟؟

  از بیماری زگیل آمیزشی چه می دانید ....؟؟

 زگیل های ناحیه تناسلی به علت یک آلودگی موضعی یا ویروسی ایجاد شده و همیشه آمیزشی نمی باشد. این زگیل ها در محیط مرطوب با سرعت بیشتری رشد میکنند و خشکی مانع گسترش آنها می شود. بهترین و اغلب ساده ترین راه درمان این عارضه آن است که «پروکائین ۱/» به محیط ضایعه تزریق شود و نیز لازم است که ریشه زگیل با الکتروکوتر سوزانده شود زیرا در صورتی که زگیل به ناحیه پیشابراه، مهبل یا مقعد گسترش یابد، ممکن است به بیهوشی عمومی برای سوزاندن آن نیاز باشد.

چگونه تشخیص داده می‌شوند؟

زگیل‌های تناسلی می‌توانند ظاهری نرم یا سفت داشته باشندو به طور معمول به رنگ گوشت اما ممکن است کمی تیره‌تر نیز به نظر بیایند.آنها می‌توانند بزرگ یا کوچک باشند یا می‌توانند به صورت تکی یا دسته‌ای از زگیل‌ها رشد کنند. آنها در پوست خارجی دستگاه تناسلی، داخل واژن یا مقعد مشاهده می‌شوند.بیشتر زگیل‌های تناسلی با انجام معاینات مربوطه توسط متخصصان پوست تشخیص داده می‌شوند. آنان قسمتی از زگیل رشد یافته را توسط جراحی برداشته و برای ارزیابی میکروسکوپی به آزمایشگاه می‌فرستند تا بتوانند تشخیص خود را تایید کنند.

چطور درمان کنیم؟

زگیل‌های تناسلی سبب خارش، خونریزی و تداخل با خروج مدفوع و ادرار و کاهش تمایلات جنسی می‌شوند. این زگیل‌ها ظاهری بسیار ناخوشایند دارند و به سختی می‌توان آنها را تمیز نگه داشت. درمان زگیل بستگی به تعداد، محل رشد آنها و فاکتورهای دیگری دارد. بازگشت و عود مجدد آن همیشه امکان‌پذیر است. متخصصان پوست می‌توانند توسط دو راه جراحی یا درمان‌های شیمیایی و دارویی به درمان این عارضه بپردازند.درمان‌کلی اصولا بر پایه جراحی شامل برداشتن ساده، حذف با سوزن‌های الکتریکی، فریز کردن با نیتروژن مایع و لیزر کردن استوار است. این روش درمانی نیاز به بی‌حسی موضعی دارد و درمان قطعی آن نیز نیازمند زمان است. روش‌های بدون جراحی به صورت شیمیایی زگیل‌ها را نابود می‌سازد. این روش نیازمند مراجعه چند گانه و ویزیت با فاصله ۲هفته تا ۳ هفته است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد