قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / از بیماری منی یر (Meniere)چه میدانید..؟؟
از بیماری منی یر (Meniere)چه میدانید..؟؟
از بیماری منی یر (Meniere)چه میدانید..؟؟

از بیماری منی یر (Meniere)چه میدانید..؟؟

از بیماری منی یر (Meniere)چه میدانید..؟؟

یکی از اشکال خاص و ناتوان کننده سرگیجه واقعی بیماری منی یر است که به اسم یک پزشک فرانسوی که در قرن نوزدهم آن را تشریح کرد نامگذاری شده است. مشخصه این بیماری سرگیجه مکرر و غالباً عاجز کننده، کاهش شنوایی، وزوزگوش، و اغلب احساس پری در گوش مبتلاست.

علت آن درست مشخص نیست ولی ممکن است ناشی از عدم تخلیه مایع از گوش داخلی باشد. حملات سرگیجه به طور ناگهانی بروز می کند و چند ساعت تا حداکثر ۲۴ ساعت طول میکشد و سپس بتدریج برطرف می شود. این حملات معمولاً با تهوع و استفراغ همراه است. میزان شنوایی در گوش مبتلا در نوسان است ولی باگذشت زمان به طور پیشرونده کاهش مییابد

درمان: بیماری منی یر باید توسط پزشک و با کمک دارو و رژیم غذایی درمان شود. در موارد شدید جراحی گوش داخلی ممکن است توصیه شود. درمان این بیماری پیچیده و بسیار نامطمئن است.

این واقعیت فرصت خوبی را برای شیادان فراهم کرده است تا درمان های مختلفی مثل گیاه خواری، مصرف بیش از حد ویتامینها و روش های درمانی با مقادیر جزئی داروهای مرموز را پیشنهاد کنند. توصیه من این است که به دنبال یک متخصص گوش و حلق و بینی که دارای گواهی نامه بورد است باشید و از مصرف داروهای گران قیمت رایج که قبل از برطرف کردن علائم جیب شما را خالی خواهند کرد، بپرهیزید.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *