از تشنجات عصبی فاصله بگیرید


از تشنجات عصبی فاصله بگیرید

از تشنجات  عصبی فاصله بگیرید

 رفع تشنجات عصبی با دارو های گیاهی

 • اگر مبتلا به تشنج عصبی شده اید باید از خوردنچای، قهوه، سرکه، الکل، آبجو، دخانیات، سکنجبین، سماق، سوپ و آب گوشت پرهیز کنید. و از خوراکی هایی که برای رفع تشنجات عصبی مفید هستند، بیشتر استفاده کنید  مانند : آب پرتغال ، آب نارنج ، شبدر ، نعناع سبز 
 • برای رفع تشنجات عصبی ۲۰ تا ۳۰ گرم گل خشک تیول را در یک لیتر آب جوش ۱۰ دقیقه دم کرده سه فنجان به نوبت بخورید.
 •  سی گرم ریشه ی گل پامچال را در یک لیتر آب ۱۵ دقیقه بجوشانید و آب آن را در طول روز به مرور بخورید.
 •  پانزده تا سی گرم دانه های رازیانه را بسایید و در دم کنید، سپس صاف کرده آب آن را با عسل شیرین سازید و بعد از هر غذا یک فنجان بنوشید.
 • چھل گرم میوه  آقطیرادر نیم لیتر آب یا شیر گرم بپزید و پس از ۱۰ دقیقه جوشیدن، ۱۰ دقیقه دم کنید و آن آب یا شیر را روزی سه فنجان به نوبت در طول روز بنوشید.
 •  یکصد گرم برگ، گلابی را در یک لیتر آب چند دقیقه بجوشانید و ۲۰ دقیقه دم کنید بعد صاف کرده و یک عدد گلابی را با پوست ریز کرده و داخل آن بریزید و روزی یک فنجان آب آن را بنوشید. مخلوط کرده و بخورید.
 •  چهل روز به جای صبحانه انگور فراوان بخورید و تا ظهر هیچ چیز دیگری نخورید.
 •  ۲ عدد برگ سوسنبر تازه را در یک فنجان سی گرم گل و برگ سیب زمینی را در یک لیتر
 •  اسانس گشنیز را روزی سه تا چهار مرتبه، هربار یک تا سه قطره روی یک حبه قند بچکانید و پس از هر غذا میل کنید
 • در حالی که یک علت شایع تشنج، بیماری صرع می باشد، اما اگر فردی که تشنج می کند، نشان نمی دهد که حتما صرع دارد. اگر شما دو بار دچار تشنج بدون دلیل شدید، باید به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است دچار صرع شده باشید. اگر پدر و یا مادر دچار صرع باشند، احتمال ابتلای فرزند آنها به صرع نیز زیاد است. عوامل خطر بسیاری برای ابتلای به صرع وجود دارد، مثل کمبود اکسیژن، سکته، سرطان، تصادفات و ناهنجاری های مغزی.

  علائم تشنج ناشی از صرع

  - عدم پاسخ به صورت لحظه ای - ناتوانی در یادآوری آنچه اتفاق افتاده است - حرکات بدنی تند و سریع - سفت شدن و تکان های ناگهانی بدن

  تشنج غیر صرعی چیست؟

  تشنج غیر صرعی: تشنجی است که توسط صرع ایجاد نشده است، اما همانند تشنج صرعی می باشد. تشنج غیر صرعی ممکن است در اثر تغییرات در فعالیت الکتریکی مغز رخ دهد، اما این اختلال الکتریکی از نوع تشنج صرعی نمی باشد. این تشنج ممکن است چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. دو نوع مختلف از تشنج غیر صرعی به نام های: روانی و فیزیولوژیک وجود دارد. - تشنج غیر صرعی روانی : می تواند توسط استرس و یا ضربه های روحی بوجود آید. این تشنج یکی از انواع تشنج های معمول است و باید درمان شود، اما این تشنج به علت مشکل مغزی بوجود نمی آید.- تشنج غیر صرعی فیزیولوژیک: به علت تغییراتی در مغز بوجود می آید که شامل تغییراتی در میزان ذخیره خون و یا اکسیژن مغز می باشد. برخی از علت های این تشنج عبارت است از: کاهش سریع فشار خون، میزان کم قند خون و ضربان نامنظم قلب.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد