از خطرات ناشی از طب سنتی غافل نشوید…


از خطرات ناشی از طب سنتی غافل نشوید…

از خطرات ناشی از طب سنتی غافل نشوید...

 

* مراقب خطرات زیر باشید:

به آگهی هایی که به شدت متکی بر نقل قول یا روایت است به جای اینکه .مبتنی بر مدارک عینی در مورد تأثیر، ایمنی و قیمت باشد آگهیهای بازرگانی محصولاتی که مدعی اند اثرات «معجزه LT« در درمان بیماریهای متفاوت دارند.

ادعاهای تضمینی در مورد بهبود بسیاری از دردها (چیزی که ادعا می شود علاج هر دردی است، احتمالا به هیچ دردی نمیخورد). ادعای قوی کردن سیستم ایمنی (سیستم ایمنی در ام اس به خودی خود بیش فعال است؛ بنابراین تقویت بیشتر آن ممکن است زیان بار باشد). تأکید بر ضد پزشکی که پزشکی مرسوم را زیر سؤال ببرد. درمانهای گران و فوق العاده تهاجمی که پشتوانه ی آماری یا .علمی ندارد

*در مورد تصورات نادرست زیر اشتباه نکنید:  «طبیعی» لزوماً به معنی «بی خطر» نیست. اگرچه بعضی از ترکیبات سمی باشد.

  • حتی مکمل هایی که مفید است، ممکن است حاوی مواد شیمیایی ای باشد که بالقوه زیان بار است.

*بیشتر، لزوماً به معنای بهتر نیست. همانطور که در مصرف داروها کمتر آن نخواهد داشت و ماحصل تأثیر مکمل های متعدد، شاید در واقع زیانبار هم باشد.

با توجه به سلامتی - نه فقط در مورد ام اس

درک اهمیت ورزش

هوادار کردن خود برای نیل به موفقیت . اماس واقعا میتواند توجه شما را به خود معطوف کند. در حقیقت این بیماری ممکن است به حدی وقت و انرژی شما را بگیرد که دیگر برای فکر کردن به سایر مسائل بهداشتی (مثل مراقبت از دندان ها و همینطور معاینات منظم پزشکی) فرصت نداشته باشید. اگر شما و پزشکتان هردو به طور اخص، بر ام استان تمرکز کنید، هیچ کدام حواستان نخواهد بود که به راهکارهای پیشگیرانهای بهداشتی یا سلامت فکر کنید.

به علاوه، تصدیق می کنید که هیچ کس نباید فکر کند که چون مبتلا به ام اس است، پس مسئله ی نگران کننده ی دیگری نمی تواند برایش اتفاق بیفتد. حقیقت این است که هرچه سالمتر باشید، راحتتر خواهید بود و در نتیجه بهتر میتوانید با عوارض اماس مواجه شوید و با آن دست و پنجه نرم کنید. بنابراین، در این فصل، مادر مورد راهکارهای مهمی صحبت خواهیم کرد که باعث شود کارایی شما در رابطه با معاینات منظم آزمون های معمولی برای سایر مشکلات بهداشتی ،تغذیه ی سالم ، برنامه ورزشی منظم ،مراقبت از دندان ها و استراحت کافی به حداکثر برسانید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد