قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / از دریا درمانی چه می دانید..!
آب دریا
آب دریا

از دریا درمانی چه می دانید..!

از دریا درمانی چه می دانید..!

بدن شما و رابطهٔ آن با آب دریا

اگر این امر حقیقت داشته باشد که همهٔ گونههای مخلوقات سال قبل در آبهای اقیانوسها آغاز شده است و مدارک شگفتانگیز علمی وجود دارد که ثابت میکند چنین بوده است در این صورت درک این موضوع که چرا وجود ماهی در رژیم غذایی ما اینقدر مهم است، برایمان آسان میگردد.

همان طوری که ماهی (یا بعضی فرم های زندگی دریایی) که ابتدایی ترین اجداد اولیه ما محسوب می شوند به طور حتم به صورت گونه های دیگر اقیانوسی به زندگی خود ادامه دادهاند، بدن ما انسان ها نیز به طور عمده از آب تشکیل شده است و ۳۰ درصد مایعات بدن ما الزاماً از آب رقیق شدهٔ دریاهاست.

وقتی ما برنامهٔ سلامتی شما را پایه گذاری میکنیم، این حقیقت مهم را به خاطر داشته باشید. بنابراین میفهمید که چرا نوشیدن آب اینقدر مهم است یعنی حداقل شش تا هشت لیوان در روز تا از خشک شدن خیلی سریع بافتهای بدن شما جلوگیری بکند.

بنابراین می بینید تأمین کانیهای مورد نیاز بدن شما که در اقیانوس ها پیدا می شود چقدر مهم است. برای حفظ تعادل این مایعات درونی، ما باید به طور واضح رژیمی را برای خودتان تدارک ببینیم که حاوی عناصری از کانی های آب دریایی باشد.

اگر شما در مناطقی از دریاهای دروان پرمیا در ایالات متحدهٔ آمریکا یا در هونزالند کوههای هیمالیا در باختر دور یا در سایر نقاط خاصی دنیا که آبهای نوشیدنی آنها به شدّت حاوی کانی ها می باشد، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که تا می توانید از این آبها بنوشید.

امّا اگر در چنین مناطق جغرافیایی زندگی نمی کنید که اکثر ماها زندگی نمی کنیم، پس باید در جاهای دیگر به دنبال این کانی های محافظ بگردید.

همان طوری که اطلاع دارید، پروتئینها، چربیها و قندها برای تغذیهٔ انسانها مهم هستند. امّا به مقدار محدود و ازنوع به خصوص آنها (خصوصاً چربیها). ضمناً مواد دیگر بدون انرژی با ارزش غذایی وجود دارند که آنها هم برای رشد، برای سلامتی و برای خود زندگی حیاتی هستند.

اینها همان املاح کانی هستند. در هستهٔ سلولهای بافتها فسفر وجود دارد و آهن موجود در گلبولهای قرمز خون ما اکسیژن را حمل می کند که بدون آن نمیتوانیم زنده بمانیم.

ید هم برای تکامل مغز و جسم ما ضروری است. مقدار جزیی از این کانی نایاب باعث فرق یک مغز نرمال و مغز یک فرد عقب ماندهٔ ذهنی میگردد. قسمت اعظم کانی های موجود در بدن مادر استخوانها نهفته است، خصوصاً کلسیم و فسفر.

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *