از رژیم غذایی لذت ببرید…!!


از رژیم غذایی لذت ببرید…!!

از رژیم غذایی لذت ببرید...!!

 

افزایش وزن در قرن اخیر از طرفی به دلیل ماشینی شدن زندگی و عدم تحرک کافی و از طرف دیگر به دلیل استفاده از فست فودها و رژیم غذایی نامناسب شیوع پیدا کرده است. افزایش وزن مشکلات زیادی را از نظر سلامتی و زیبایی به وجود می آورد. بنابراین افراد چاق معمولا همیشه در تکاپو برای کاهش وزن خود می باشند. انتخاب رژیم غذایی و راهکارهای مناسب و دقیق می تواند در کاهش وزن موثر باشد. در این مقاله به توصیه هایی در خصوص کاهش وزن می پردازیم.

همه چیز به برنامه ریزی شما برمی گردد:

اگر افزایش وزن زیادی داشته باشید، برای کم کردن وزن با چالش های زیادی مواجه هستید. که یک برنامه ریزی مناسب و منسجم تحت نظر پزشک می تواند این کار را برای شما آسان تر کند.

صبحانه را کامل میل کنید:

کسانی که صبح از مواد غذایی بیشتری نسبت به شب استفاده می کنند افزایش وزن کمتری پیدا می کنند. مطالعات علمی نشان می دهد که شروع روز با یک وعده غذایی که پروتئین بالایی دارد، مخصوصا مواد غذایی گرم و جامد به شما کمک می کند که در طول روز کمتر دچار کرسنگی شوید و از مواد غذایی کمتری استفاده کنید. به طور کلی ۲۵ گرم پروتئین حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری را افزایش می دهد.

قبل از خوردن از وعده غذایی خود عکس بگیرید:

این کار ممکن است به شما کمک کند که در مورد بشقاب غذای خود بیاندیشید و مواد غذایی موجود در آن را آگاهانه کم یا جایگزین کنید.

یک اپلیکیشن مناسب برای محاسبه کالری های دریافتی روی موبایل خود نصب کنید:

این کار به شما کمک می کند تا با خودتان صادق باشید و در طول روز از مقدار کالری های دریافتی خود آگاه باشید. برخی از این برنامه ها میزان کالری سوزانده شده توسط بدن را نیز محاسبه می کند که می تواند برای کاهش وزن مجموعه کامل تری و مفیدتری باشد. اگر از رژیم غذایی انتخابی خود در عرض ۶ ماه نتیجه دلخواه را با توجه به نظر پزشک نگرفتید، برنامه غذایی دیگری را جایگزین کنید.

خانه خود را از مواد غذایی پر کالری که شما را وسوسه می کند پاکسازی کنید:

این قبیل مواد غذایی را از سبد غذایی خود حذف کنید.

یک باشگاه شاد پیدا کنید و با سایر افرادی که در صدد کاهش وزن هستند در ارتباط باشید:

ورزش کنید و از برنامه کاهش وزن آنها مطلع باشید. این امر انگیزه شما را برای کاهش وزن تقویت می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد