از زایمان تا تولد 


از زایمان تا تولد 

از زایمان تا تولد 

 

زیرا پروسه ی کار یک مورد جراحی است. اساسا، دو تا چهار روز در بیمارستان می مانید خانم ها بعد از آنکه فرزندشان به دنیا می آید، ممکن است با هر نوع احساساتی مواجه شوند .

 طیف احساسات در واقع بی حد و حصر است. اکثر مواقع، هنگامی که بالاخره بعد از انتظاری طولانی فرزندتان به دنیا آمده، مغلوب لذت میشوید. با دیدن فرزندی سالم و سرحال، به طور باور نکردنی ای تسکین می یابید. در صورتی که فرزند شما به دلایلی به توجه پزشکی بیشتری نیاز داشته باشد و نتوانید او را فورا در آغوش بگیرید، ممکن است ناراحت شده یا در موارد نادری ناامید شوید.

فقط به خاطر داشته باشید که به زودی او را در آغوش خواهید گرفت و برای مابقی عمر خود لذت می برید. بعضی از خانم ها برای مراقبت از فرزند خود فورا دچار ترس شدید شده یا در خود فرو می روند. در صورت بروز هریک از این احساسات، احساس گناه نکنید، این احساسات کاملا طبیعی است. فقط یک لحظه فکر کنید یک واقعهی خارق العاده را پشت سر گذاشته اید.

لرزیدن بعد از زایمان اکثر خانم ها تقریبا بلافاصله پس از زایمان، به طور غیرقابل کنترلی شروع به لرزیدن می کنند. همسر شما ممکن است فکر کند سردتان شده است و یک پتو به شما بدهد. پتو به بعضی از خانم ها کمک می کند، ولی شما به خاطر سرما نمیلرزید. علت این پدیده مشخص نیست، ولی تقریبا در همه ی دنیا پیش می آید . حتی در خانم هایی که زایمان سزارین داشته اند.

بعضی از خانم ها از در آغوش گرفتن فرزندشان به خاطر لرزش زیاد عصبی میشوند. اگر چنین احساسی داشتید، از همسر خود یا پرستار بخواهید تا زمانی که آمادگی آن را پیدا نکرده اید، نوزاد را نگه دارد.

نگران نیز در نهایت برای این لرزش نگران نباشید. معمولا چند ساعت بعد از زایمان از بین می رود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد