قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / از زردی دندان خود ناراحتید …؟؟ راه درمان اینجاست ….
رفع زردی دندان ها
رفع زردی دندان ها

از زردی دندان خود ناراحتید …؟؟ راه درمان اینجاست ….

از زردی دندان خود ناراحتید …؟؟ راه درمان اینجاست ….

علت زردی دندان 

ژنتیک

بعضی افراد به صورت ژنتیک، دندان  روشنی دارند ولی برخی دندان  شان ته رنگ زرد یا قهوه ای دارد. بنابراین اولین قدم این است که رنگ دندان  خانواده تان را بررسی کنید و متوجه شوید این تغییر رنگ(بدرنگی) ارثی است یا اکتسابی.

سن

بالارفتن سن، یکی از دلایل شایع زردی دندان  است. با گذشت زمان، مینای دندان سایش می یابد و رنگ زرد عاج از ورای آن بیشتر خود را نشان می دهد و به همین دلیل است که سالمندان، دندان  زردتری دارند.

سیگار،غذاها ، نوشیدنی ها

سیگار و نوشیدن زیاد قهوه و چای 2 علت اصلی بدرنگی دندان ها است. اگر شما عادت دارید که در طول روز زیاد سیگار بکشید، باید منتظر تغییر رنگ دندان تان باشید. مصرف نوشابه  گازدار سیاه و زرد نیز به مرور زمان می تواند دندان  شما را بدرنگ کند.

اول باید پوسیدگی  دندان تان را ترمیم کرده و ترمیم آسیب دیده را جایگزین کنید، سپس دندان تان را سفید کنید.

داروها و بیماری ها

مادران باید مراقب تغییر رنگ دندان کودکان باشند. اگر مادر در دوران حاملگی از آنتی بیوتیک و تتراسایکلین استفاده کند یا در دوران کودکی، کودک این آنتی بیوتیک را مصرف کند، ممکن است دندان کودک در آینده دچار تغییر رنگ شود. مصرف زیاد فلوراید در دوران کودکی نیز موجب تغییر رنگ دندان می شود.

سفیدکردن دندان

گاهی اوقات ممکن است دندانپزشک با استفاده از ابزار خاصی، سطح دندان را سایش دهد و تغییر رنگ سطحی دندان  شما را از بین ببرد، ولی آنچه بیش از سایر این روش  طرفدار دارد، سفید کردن دندان با مواد شیمیایی است.

رفع زردی دندان

سفید کردن دندان ممکن است کاملا در مطب دندانپزشکی انجام شود یا این که دندانپزشک، وسایل و موادی را در اختیار شما بگذارد تا خودتان در منزل، دندان تان را سفید کنید. بسیاری از افراد، تکنیک سفید کردن دندان ها در خانه را ترجیح می دهند چون دیگر مجبور نیستند چندین جلسه به دندانپزشک مراجعه کنند.

در اثر غلبه  صفرا، دندان جرم زرد رنگی به خود می گیرند. ابتدا بر صفرا غلبه کنید و بعد برای برطرف کردن لایه  زرد روی دندانتان، استخوان قلم گوسفند را خالی و پر از نمک کنید. مجرای آن را با خمیر مسدود و در تنور بیندازید تا بسوزد. مقداری  پوست سخت چوبی بادام را هم بسوزانید . تا به شکل  ذغال درآید. سپس هر دو با مقداری فلفل سیاه به طور مساوی نرم بکوبید و به دندان ها بکشید.

  •  تخم توت را با دانه اسفند به طور مساوی نرم بکوبید و به دندان بکشید.
  •  صدف  سوخته و  دانه اسفند را به طور مساوی نرم بکوبید و بر دندان ها بکشید.
  •  با مخلوط آب گشنیز تازه و سرکه دندان  را بشویید
  • عدس، جو، گل ختمی و آویشن را نرم بکوبید بعد با سرکه مخلوط و دندان  را با آن بشویید و مدتی هم در دهان نگه داشته، مزمزه کنید.
  •  براده آهن نرم را در مقداری عسل مخلوط و بر دندان بکشید.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *