از غده ها داخل گوش خود مطلع شوید….


از غده ها داخل گوش خود مطلع شوید….

از غده ها داخل گوش خود مطلع شوید....

غده داخل گوش چیست؟

علت غده داخل گوش غلبه صفرا در بدن استو برای برطرف کردن آن ابتدا باید صفرا رفع شود. در این مدت که چنین غده ای در بدن پدیدار می شود بایدغذاها روزانه آش انار، آش تمر، آش آبغوره، آش جو با آبغوره باشد تا از غلبه  صفرا جلوگیری شده و خون صاف گردد تا از شدت بیماری کاسته شود.
  • برای درمان آن بهتر است روغن سیاه یا روغن اکتیول بلادنه یا روغن سیلقان را روی آن بگذارید تا غده پخته شود و سر باز کند و روی آن مشمع اصلاح بگذارید تا جراحات داخل غده را بکشد و به مرور عفونت کاهش یابد و از زیر زخم، گوشت جدید و قرمز روییده شود تا آنجایی که اگر انگشت خود را با فشار روی زخم بگذارید احساس درد نکنید. اگر احساس درد نکردید علامت آن است که دیگر عفونت ندارد، سپس قدری حنا خشک روی آن بپاشید یا بر روی زخم محلول بتادین بزنید تا به کلی خشک شود
  • درمان ورم غدد لنفاوی

  • چون تورم غدد ناشی از یک عفونت است، درمان آن نیز درمان بیماری اصلی است. آنها را گرم کنید. برای کاهش درد غدد لنفاوی متورم در طی درمان عفونت، حوله‌ای گرم را چهار بار در روز و هر بار به‌مدت ۱۵ دقیقه روی آنها بگذارید. گلو درد استرپتوکوکی را درمان کنید. درمان گلو درد استرپتوکوکی بسیار مهم است، چون در غیر این صورت، ممکن است باعث تب روماتیسمی شود که آسیب شدید به قلب می‌رساند. به‌همین دلیل، اگر تورم غدد لنفاوی با گلو درد همراه است، باید حتماً نزد پزشک بروید تا او نمونهٔ برداشته شده از گلوی شما را برای کشت به آزمایشگاه بفرستد. اگر نتیجه کشت وجود استرپتوکوک را نشان دهد، آنتی‌بیوتیک مناسب برای درمان آن تجویز می‌کند. محل عفونت را بیابید. عفونت‌ها پوست سر، شقیقه، و صورت و نیز عفونت‌هاسینوس و گوش باعث تورم غدد لنفاوی می‌شوند. پزشک همه اینها را معاینه کرده و در صورت یافتن عفونت، با آنتی‌بیوتیک مناسب آن را درمان می‌کند. آزمایش کنید. اگر پیدا کردن علت تورم غدد لنفاوی مشکل باشد، پزشک ممکن است چندین بار شما را معاینه و آزمایش کند. گاهی علاوه بر آزمایش خون، یا پرتونگاری، نمونه‌ای از بافت درون غده لنفاوی را با روش و سوزن مخصوص برداشته و آزمایش می‌کند. در بسیاری موارد، این کار کوتاه‌ترین و دقیق‌ترین روش تشخیص است. پزشک پوست را بی‌حس کرده و با وارد کردن سوزنی در یک غده لنفی کمی از محتویات درون آن را بیرون می‌کشد و به آزمایشگاه می‌فرستد. بیشتر مراقب غدد لنفاوی باشید. پزشک برای تشخیص علت تورم ممکن است از پرتونگاری کمک بگیرد. یا با عمل جراحی یک غده را بردارد. در ناخوشایندترین موارد، که وجود بدخیمی در دستگاه لنفاوی است، پزشک بیماری را با داروها ضد سرطان درمان می‌کند.

چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟

ورم غده لنفاوی دو هفته پس از خوب شدن عفونت هنوز وجود دارد. غدد لنفاوی تمام بدن ورم کرده‌اند. بدون سرماخوردگی، عفونت سینوس، گوش یا دستگاه تنفس فوقانی غدد لنفاوی ورم کرده‌اند. غدد لنفاوی بزرگ و سفت هستند و حرکت نمی‌کنند. همراه با ورم غدد لنفاوی گردن، تب، اشکال در بلع، گلو درد مزمن، یا اشکال تنفس وجود دارد، مخصوصاً اگر سیگار می‌کشید یا الکل مصرف کرد‌ه‌اید. یکی از غده‌ها لنفاوی گردن بزرگ‌تر از سایر غدد شده است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد