قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / از فواید گیاه فلفل آبی غافل نباشید….
فلفل آبی
فلفل آبی

از فواید گیاه فلفل آبی غافل نباشید….

از فواید گیاه فلفل آبی غافل نباشید….

فلفل آبی 

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی فلفل آبی  است .گیاهی است از خانواده  Polygonaceae، یک ساله و علفی به بلندی پنجاه تا یک صد سانتیمتر که ساقه  آن پر گره می باشد و در محل اتصال دمبرگ و ساقه گره  با زواید دیده میشود. برگ آن سبز باریک، کمی دراز، شبیه برگ بید، بیضی و از دو طرف باریک است. گل آن به رنگ سفید کثیف یا قرمز میباشد. میوه  آن ریز و کوچک به شکل خوشه و به رنگ سبز مات است که سطح خارجی آن را نقاط ریز میپوشاند. برگ و دانه  آن دارای طعمی تند شبیه به فلفل است. این گیاه در نقاط مرطوب و کنار آب راکد و غیرجاری می روید. در مناطق مختلف اروپا، آسیا، شمال آفریقا و امریکا شمالی به طور خودرو می روید. در ایران در مناطق شمال در اطراف رشت و در بندر گز و همچنین در مناطق جنوب غرب ایران در شوش به طور وحشی و فراوان دیده می شود. همچنین گونه دیگری از این گیاه وجود دارد که در این بخش احتیاج به ذکر آنها نمی باشد.
نام های دیگر فلفل آبی گیاه در طب سنتی عبارت است از:فلفل الماء – زنجبیل سگ

خواص فلفل آبی

درمان گیاهی ناراحتی رحم

ده گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید و در طول روز بنوشید. محرک، مدز و قاعده آور است و برای رفع ناراحتی رحم مفید می باشد.

درمان گیاهی بواسیر

هر روز ۳۰ تا ۴۰ قطره از عصاره  آن را بخورید. برای بند آوردن خون و قطع اخلاط خونی، خونریزی  معده، خونریزی از بواسیر و خونریزی رحمی مفید است.

داروی گیاهی کرم کش

هر روز یک تا ۴ گرم از خشک آن را بکوبید و با کمی آب بلع کنید و یا ۱۰ گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دم کرده و آب صاف کرده آن را به مرور بنوشید. گرم کننده معده و کبد، محرک، مدز و قاعده آور است، در مواردی که قطع قاعدگی علت خاصی نظیر آبستنی یا یائسگی نداشته باشد، برای رفع آن مؤثر است، برای سایر عوارض رحمی مفید میباشد، ملین، کرم کش و ضد انگلی معده است.

درمان گیاهی ورم زیر چشم

تازه  آن را بکوبید و ضماد کنید. برای تحلیل ورم  بلغمی و سفت و تحلیل خون مردگی و ورم زیر چشمی مفید است.

داروی گیاهی بادشکن

میوه آن را بخورید. مدز و قاعده آور است، گرم کننده  معده، بادشکن و محرک میباشد.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *