قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / از چای جنگلی برای بیماری مرض قند استفاده کنید؟
چای جنگلی
چای جنگلی

از چای جنگلی برای بیماری مرض قند استفاده کنید؟

از چای جنگلی برای بیماری مرض قند استفاده کنید؟

 چای جنگلی چیست؟

نام دیگر: گل خله

ترکیب شیمیایی: مواد روغنی و تانن در آن وجود دارد.

چای جنگلی یکی از گیاهانی است که بعد از زدن چمن درآمده زیاد می شود . این گیاه را همان طور در طول حبیرها در کنار جاده ها و جنگلها نیز می توان یافت و از خانواده گل سرخ است. موسم گل کردن این گیاه در آخر مردادماه و شکل قشنگی به خود می گیرد . گلها کوچک این گیاه بر روی ساقه ای برنگ زرد طلائی است که برگها ریز و کرکداری آنرا احاطه کرده بو ترش و ملائمی دارد .

خاصیت این گیاه قابض و مقوی و دارای مواد چسبنده روغنی و تانن است و مرهم خوبی می باشد.دمکرده برگ ها و گل آن بایستی تازه آن باشد و به مقدار ۲۰ تا ۳۰ گرم در یک لیتر آب برای اسهال معمولی و دیسانتری ( اسهال خونی ) تورم کلیه ها و مثانه جلو گیری از بی اختیار بودن ادرار تاثیر دارد. کسانسکه عفونت مزمن کبد یا مرض قند دارند می توانند از این گیاه دمکرده میل نمایند و برای اشخاصیکه مبتلا به آستم ( تنگی نفس ) مفید است مقدار ۹۰ گرم این گیاه را در یک لیتر آب بجوشانند و یک قاشق سوپخوری عسل و کمی سرکه در آن بریزند ضماد ممتازی می شود برای کوفتگی یا زخم و یا در رفتگی عضو از بدن گذارند فورا درد را ساکت می کنند و جوشانده ۹۰ گرم آن که با عسل شیرین نموده باشند جهت غرغره انواع درد گلو مانند درد آنژین و یا ورم حنجره و یا عفونت ها دهان مفید است و این گیاه در نواحی شمالی و جنوبی و غربی ایران و اطراف طهران ، کرمانشاه ، تفرش ، رضائیه ، کرج ، خراسان ، دره اترک ، بین سراوان ، وبجنورد یافت می شود .

خواص چای جنگلی:

دم کرده  آن ۲۰ تا ۳۰ گرم در یک لیتر آب برای جلوگیری از اسهال معمولی و دیسانتری (اسهال خونی)، درمان تورم کلیه ها و مثانه و جلوگیری از بی اختیار بودن ادرار مؤثر است، قابض و مقوی است، عفونت های مزمن را برطرف می سازد، بی خوابی را بر طرف می کند و برای درمان مرض قند مصرف می شود

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *