قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / از گال ها چه میدانید…؟؟
گال
گال

از گال ها چه میدانید…؟؟

از گال  ها چه میدانید…؟؟

گال در اثر حیره خارش آور ماده ای به نام «سارکو پت اسکیبی» که داخل پوست نقاب میزند و تخم گذاری می کند، ایجاد می شود. این تخمها باعث بروز واکنش حساسیتی خارش دار شدیدی می شوند. این نقبهای پوستی خطوط تیره، موجدار و ظریفی به وجود می آورند که تا  ۱/۲اینچ طول دارند و عمدتاً در مچ دست ها، پرده های بین انگشتان، آرنج، زیربغل، پستان ها، و دستگاه تناسلی مردانه ایجاد می شوند. پیدا کردن این نقبهای پوستی اغلب دشوار است، بویژه اگر خاراندن و عفونت ثانویه آنها را بپوشاند. در نتیجه این عارضه باید توسط متخصص بیماریهای پوست تشخیص داده شود. او این حیره ها را زیر میکروسکوپ  مشخص خواهد کرد

گال به طور شایع در خانواده های پرجمعیت بویژه وقتی کودکان کنار هم میخوابند، یافت می شود. اغلب چند نفر از اعضای خانواده به این حیره ها مبتلا می شوند. .

درمان: درمان نسبتاً ساده است. پزشک باید کرم پرمترین (الیمایت) ۵ درصد را که باید هنگام خواب روی سراسر بدن از سر به پایین تا کف پاها مالیده شود، تجویز کند. این لوسیون را در طول شب روی بدن باقی گذارید و صبح روز بعد کاملاً آن را زیر دوش بشویید. خارش ممکن است تا برطرف شدن واکنش بدن به حیره به مدت ۱ تا ۳ هفته باقی بماند ولی این به معنی لزوم درمان مجدد نیست، مگر آنکه وجود حیره های جدید (به احتمال زیاد از طریق آلودگی مجدد) نشان داده شود. کلیه لباسها، حوله ها و ملافه ها باید در ماشین لباسشویی شسته شوند یا توسط خشکشویی تمیز گردند. ضدعفونی کردن ضرورت ندارد.

میلیا (Milia)

میلیا کیستهای سفید یا زرد رنگ به اندازه ته سوزن ته گرد هستند که روی صورت، بویژه پلکها و پیشانی ظاهر می شوند. تصور می شود که این عارضه در اثر انسداد منافذ پوستی پدید می آید. این کیستهای کوچک کاملاً خوش خیم هستند و معمولاً میتوان آنها را با وسیله خارج کننده کومدو برداشت.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *