از گل قاصدبیشتر بدانیم…./ قسمت دوم


از گل قاصدبیشتر بدانیم…./ قسمت دوم
این گیاه به صورت نورس، داروی اساسی درمان بهاری می باشد. زیرا تأثیر تمیز کننده ی زیادی دارد. مربای گل های گل قاصدک از نظر شکل ظاهری، بو و مزه ی آن، عسل را به یاد می آورد.ساعتهای ۶ تا ۷ صبح زمانی که هنوز گل تاج آن با شیرهای پر ارزش و خوش بوپر است، گلهای آن را جمع می کنند. سپس به تناسب ۱:۱۰ (۱۰۰ گرم گل در ۹۰۰ میلی لیتر آب) به همراه ۲ تا ۳ قطعه لیمو پوست کنده روی شعله آرام، آهسته ۴۰ تا دقیقه جوشانده میشود. سپس این مایع را صاف کرده به آن یک کیلوگرم قند اضافه نموده و ۶۰ تا ۸۰ دقیقه می جوشانند. در طب کهن برگهای نورس، ریشه، شیره و بذر گل قاصدک به  عنوان مواد دارویی استفاده می گردید. به گفته ابن سیناگل قاصدک تأثیر خلط آوری دارد.شیره آن برای آسیت خاصیت دارویی داشته و انسداد کبد را می گشاید.شیره شبیه شیر آن لک چشم را از بین میبرد. این گیاه چون پادزهر عمل می کند و میتوان آن را روی موضع عقرب گزیدگی پانسمان کرد.ریشه آن همچون ماده چسبنده عمل کرده، مفاصل ضعیف شده را تحکیم بخشیده و از ضعیف شدن معده و کبد جلوگیری می نماید.نظر به اطلاعاتی که محمد حسین شیرازی (قرن ۱۸ میلادی) به دست داده، گل قاصدک مزاج را تحکیم بخشیده و معده را تقویت می کند.ویژگی آن اساساً مشابه کاسنی است ولی بیشتر از آن تأثیر دارد. گل قاصدک شیر مادر را زیاد میسازد.ریشه گل قاصدک را ساییده به عنوان مرهم روی محل گزش حشرات و حیوانات می گذارند.همچنین شیره شیر مانند آن را برای رفع تاول های خشک، زگیل، از بین بردن جوش صورت، کک و مک و لکه های پوست استفاده میکنند.در طب معاصر از ریشه های پاییزی جمع شده و خشک شده ی گل قاصدک به عنوان ماده ای اشتها آور، از بین برنده یبوست و صفرابر استفاده می شود. ریشه های آن را از قسمت روی زمینی جدا نموده، تمیز کرده و در آب جاری می شویند. قبل از خشک نمودن، ریشه ها را تا قطع شدن شیرهی شیر مانند آنها پژمرده می کنند.سپس آن را در منازل گرم یا در هوای آزاد در دستگاه خشک کن یا در زیرشیروانی خشک می کنند. مواد آماده شده را میتوان تا ۷ - ۸ سال در ظرف نگهداری نمود.شربت گل قاصدک برای درست کردن قرص استفاده می شود.

طرز استفاده

یک قاشق سوپخوری برگ و گل های گل قاصدک را  در یک استکان آب، جوشانده و به مدت ۲۰ دقیقه دم کرده سپس صاف می نمایند و به مقدار ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری، روزی ۳ بار، ۳۰ دقیقه قبل از غذا به عنوان داروی صفرابر مصرف می کنند.همچنین می توان ۲ قاشق سوپخوری ریشه های خشک شده آن را در یک استکان آب روی شعله ی پایین به مدت ۳۰ دقیقه جوش داده و سرد نمود. سپس به مقدار ۲ تا ۳ قاشق سوپخوری روزی ۳ بار ۳۰ دقیقه قبل از غذا میل کرد.

تدابیر احتیاطی

گل قاصدک داخل و اطراف شهرها را نباید جمع آوری کرد زیرا سرب حاصل از سوخت اتومبیل ها و محصولات صنایع فلزی را به خود جذب می کند از گل قاصدبیشتر بدانیم..../ قسمت اول

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد