استئاتورہ چیست و  عوارض آن کدام است ….؟؟


استئاتورہ چیست و  عوارض آن کدام است ….؟؟

استئاتورہ چیست و  عوارض آن کدام است ....؟؟

 

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:

نان، گندم، جو، مواد سلولزی، غذاها سرد و ثقیل، آب سرد، شکر، سس های چرب، هرگونه کنسرو، پیتزا، سوسیس، کالباس، زیادی صفرا و مواد افزاینده صفرا.

درمان:

کباب کم چربی همراه با آبلیموی زیاد و پیاز، شر آبلیموی تازه، لیموناد، آش سماق، سوپ «جعفری + پیاز + هویج گوشت کم چربی» با آبلیموی زیاد، سوپ جوجه با آبغورهای فراوان مصرف همزمان مواد درمان کننده اسهال و دافع صفرا.

عوارض بالقوه استئاتوره چیست؟

از آنجا که استئاتوره می تواند به دلیل بیماری های جدی ایجاد شود، در صورت عدم درمان می تواند نارسایی، عوارض جدی و آسیب دائمی ایجاد کند. هنگامی که علت زمینه تشخیص داده می شود، مهم است که طرح درمان نیز ریخته شود. مدفوع چرب که به دلیل یکی از موارد بالا ایجاد می شود می تواند عوارض بالقوه ای مانند موارد زیر داشته باشد:-کم خونی (میزان کم گلبول قرمز خون)-اختلال رشد در نوزادان و کودکان-عفونت های جدی و یا مکرر-مشکلات رشد در کودکان-انسداد روده و پارگی دیواره روده-تغذیه نامناسب به علت استفراغ، اسهال و یا کاهش میل به غذا خوردن-گسترش سرطان-گسترش عفونت-جراحی برای برداشتن بخشی از دستگاه گوارش به علت ایجاد یک عفونت جدی یا بیماری های بدخیم بر اثر ابتلا به استئاتوره

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد