استراتژی علنی کردن بیماری ام اس


استراتژی علنی کردن بیماری ام اس

استراتژی علنی کردن بیماری ام اس

 

* میخواهید تقاضای تسهیلات رفاهی کنید. ممکن است همه چیز فعلاً در سر کار بر وفق مراد باشد - از پس کارتان در طول روز برمیآیید، کارایی تان خوب است و هیچ علامت مشهودی مبنی بر بیماری به چشم نمی خورد. اما، آخر وقت احساسی می کنید رنجور و بی رمق شده اید و مطمئنید اگر تغییراتی ایجاد نکنید، ممکن است سقوط کنید. در این مورد، اگرچه دلیل روشن و واضحی برای افشای مشکلاتتان ندارید، اما اگر بخواهید در محیط کار تقاضای تسهیلات رفاهی کنید مجبورید مشکلتان را علنی کنید.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید ام اسی را علنی کنید، طراحی دقیق استراتژی این کار  اهمیت دارد. برای اینکه آشکارسازی آسان و بیدردسر انجام شود مراحل زیر را دنبال کنید

۱. بهترین فردی را که می شود با او صحبت کرد پیدا کنید. است لازم باشد تا با رئیس، فردی در دایرهای تأمین منابع انسانی، یا با مدیر برنامه تان صحبت کنید. پاسخ، بسته به شغلی که دارید، فرق می کند. هدف شما دادن اطلاعات به کسانی است که لازم است موضوع را بدانند، نه اینکه سوژهای برای بازار شایعات داخل اداره فراهم کنید.

۲. گزارش ابتلای خود به بیماری را به کسی بدهید که با قوانین مربوط بعد از اینکه استراتژی خود را برای این هدف یافتید، آن را چندین بار، برای  چند تن از اعضای فامیل یا دوستانتان شرح دهید.

مسئله را بازگو کنید، ولی مختصر و مفید با دادن کمترین اطلاعات لازم برای به دست آوردن آنچه نیاز دارید.

اگر قصد درخواست تسهیلات رفاهی دارید، قانوناً فقط احتیاج به داشتن یک برگهای تاییدیه از پزشکتان است، مبنی بر اینکه دچار معلولیت هستید. از نظر فنی، احتیاجی نیست در وهله ی اول حتی بگویید که مبتلا به ام اس هستید. هرچند، در واقعیت، اغلب کارفرماها خواهان جزئیات بیشتری هستند.اگر کارفرمای شما جزئیات بیشتری را از شما طلب کند، که شامل تشخیص بیماری تان نیز باشد، ممکن است گزینههای زیادی برای انتخاب نداشته باشید. بعد از اینکه بیماری خود را برملا کردید، باید آماده باشید تا به وی  ، تفهیم کنید ام اسی چیست و چه تأثیری بر شما می گذارد. و اگر در طول زمان وضعیتتان تغییر کرد، باید این توضیحات را ادامه دهید. آمادهی پاسخگویی به سؤالات باشید - این یک فرایند آموزشی است.

در جریان آشکارسازی بیماری تان، به کارفرما یا معاون او اجازه می دهید که بداند وضعیتی دارید که روی کارتان تأثیر می گذارد و با در اختیار داشتن تسهیلات رفاهی مناسب می توانید کار را با کیفیت بهتری انجام دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد