قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / استرس یکی از علل ریزش مو!!!!
ریزش مو
ریزش مو

استرس یکی از علل ریزش مو!!!!

استرس یکی از علل ریزش مو!!!!

ریزش مو

 عضله پیشانی – پس سری از بالای ابروها شروع شده و تا پس سر (جمجمه) و عضله پوست سر جلو کشیده می شود و اکثر خط هایی که بالای پیشانی دیده می شود، در نتیجه انقباض های مداوم این عضله است. محققان تصور می کنند که ادامه انقباضهای بیش از حد، باعث می شود که خون به مقدار کافیشوند. هنگامی که تنش پوست سر بیش از حالت طبیعی خود باشد، عضلات راست کننده موها در نتیجه انقباض مداوم و زیاد باعث می شوند که اکسیژن و خون کمتری به پوست سر برسد و در نتیجه ریزش مو بصورت غیرطبیعی شروع می شود. دکتر «مورتیز شین» معتقد است که فشارهای عصبی و عادات غلط موجب تنش عضلانی پوست سر  می شود.

استرس ها و ریزش موها

در چند دهه اخیر ریزش غیرطبیعی موها در میان مردان و زنان بطور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. متخصصین پوست و مو، معتقدند کهدلیل عمده ریزش غیرطبیعی موها استرس است که به هر شکلی این روزها گریبانگیر همه میباشد.

– استرس روی فولیکول مو، عضلات و اعصاب و رگهای خونی مو اثر میگذارد. با تنگ کردن رگهای خونی مو، باعث میشود تا اکسیژن و سایر مواد لازم برای مو، محدود شده و در اثر همین عامل ریزش شروع می شود.

– استرس باعث تعریق زیاد می شود.

با – عرق پوست سر با آلودگی هوا ترکیب شده و باعث کثیفتر شدن موها می شود. . – استرس مولد تنش می باشد و باعث می شود تا مواد لازم در خون به پوست سر نرسد (به دلیل انقباض رگهای خونی پوست سر و مو) .

– استرس باعث افزایش ترشح زیاد ماده چربی پوست سر شده و این کاردر ایجاد شوره سر سهم بسزای دارد استرس بدون شک تنها مورد خطرناکی است که با شغل خانمها ارتباط دارد. و به مو و سایر قسمت های بدن آسیب فراوان وارد می کند. بطورخلاصه، استرس موجب تنش عضلانی پوست سر میشود و در نتیجه آن رگهای خونی مربوط به پوست سر تنگ شده مواد غذای لازم به فولیکول مو نمی رسد و مو با سوء تغذیه روبرو می شود. . متخصصین «پوست و مو» چنین معتقدند که وقتی ریزش مو بسوی اضطراب و ترس تمایل پیدا کرد، این دو احساس منفی، عامل مهمی در ریزش مو بحساب آمده و بصورت حلقهای منفی در این امر خواهد بود. با افزایش این احساسات منفی، بافت های زیرپوست سر منقبض شده و در نتیجه، جریان خون به این ناحیه کم می شود و ریشه مو، مواد حیاتی خون را کمتر جذب میکند. در نتیجه مو سوء تغذیه پیدا کرده و مثل برگهای پائیزی شروع به ریزش می کند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *