استفاده از ماساژ پرینه  ای برای سهولت در زایمان


 استفاده از ماساژ پرینه  ای برای سهولت در زایمان

 استفاده از ماساژ پرینه  ای برای سهولت در زایمان

 

در چند سال گذشته، ماساژ پرینه جلب توجه زیادی کرده است. این فرایند شامل استفاده از یک روغن یا کرم بر روی پرینه (فضای بین مهبل و مقعد) و ماساژ دادن آن منطقه به منظور آماده سازی برای زایمان است.

اگرچه مطالعات نشان میدهد این روش نیاز به اپیزیوتومی (بریدن پرینه برای ایجاد فضای بیشتر، تا بچه بتواند در هنگام زایمان عبور کند - به فصل ۱۰ رجوع کنید) یا پارگی را کاهش می دهد، تعداد مواردی که با این روش تفاوت آشکاری داشته باشد، خیلی زیاد نیست. با وجود این، امتحان آن ضرری ندارد. اگر فکر می کنید ماساژ پرینه می تواند کمک کند و برای شما راحت است، پس امتحان کنید.

رسیدن به مرحله ی پایانی معاینات دوران بارداری در سه ماهه ی سوم بین ۲۸ و ۳۶ هفتگی، احتمالا پزشک شما مایل است هردو یا سه هفته و سپس در حالی که به تاریخ زایمان نزدیک می شوید، هر هفته به او مراجعه کنید. او اندازه گیری های معمول را انجام می دهد: .

فشار خون، وزن، ضربان قلب جنین، ارتفاع رحم، و آزمایش های ادرار. این مراجعات همچنین زمان مناسبی برای صحبت با پزشک، در مورد موضوعات مربوط به درد زایمان و وضع حمل است.

اگر در موعد مقرر وضع حمل نکنید، ممکن است پزشک شما به انجام آزمایش های بدون استرس انقباضی اقدام کند (برای جزئیات بیشتر، به فصل ۸ رجوع کنید). این آزمایشها وضعیت سلامت جنین را ارزیابی می کند. پس از ۴۰ تا ۴۱ هفتگی، عملکرد جفت و مایع آمنیوتیک ممکن است کاهش یابد، و اطمینان از باقی ماندن هردوی آنها در حد کافی، برای حمایت از بارداری حائز اهمیت است . در هفته ی ۴۲، بسیاری از پزشکان به القای درد زایمان توصیه می کنند زیرا پس از این زمان، خطر بروز مشکلات برای بچه افزایش می یابد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد