استفاده عملی از اب در درمان بیماری تب یونجه و دردهای عصبی و التهاب کلیه


استفاده عملی از اب در درمان بیماری تب یونجه و دردهای عصبی و التهاب کلیه

استفاده عملی از اب در درمان بیماری تب یونجه و دردهای عصبی و التهاب کلیه

 

تب یونجه

توضیحات عمومی:تورم تب یونجه در چند دقیقه ظاهر می شود و توأم با خارش بسیار شدیدی است که معمولاً علامت یک آلرژی است.در نوع مزمن این عارضه که بیشتر از شش هفته طول میکشد، باید یک معاینهٔ دقیق و اساسی از جانب پزشک به عمل آید. دلیل آن ممکن است مصرف داروها و مواد غذایی و یا حتی تأثیر پر داخل رختخواب باشد. آب درمانی: برای سرعت بخشیدن به رهایی جسم از بند این آلرژی، نوشیدن آب به مقدار فراوان توصیه می شود. علاوه بر آن انجام تنقیه و استفاده از روشی که بدن را به تعرق وادارد و جسم به سرعت عرق کند نیز بسیار مؤثر است. برای تسکین خارش، در موضعی که خارش دارد از کیسهٔ یخ استفاده کنید.

دردهای عصبی

توضیحات عمومی: دردهای عصبی که معمولاً با درد، کشش، سوزش، و سوزن سوزن شدن همراه هستند، به طور موضعی و مقطعی ظاهر می شوند. در فواصل حمله ها معمولاً درد وجود ندارد و یا خیلی خفیف و ناچیز است. در قسمت عصب مبتلا نیز تغییر آناتومی دیده نمی شود (برخلاف التهابات عصبی). این روشهای درمانی را در مورد دردهای عصبی نیز میتوان به کار برد

التهاب کلیه

توضیحات عمومی: التهاب کلیه معمولاً به دنبال عفونتهای متفاوت در کلیه پدید می آید. تشخیص این بیماری بر عهدهٔ پزشک است تا در مورد هر یک از   آب درمانی: نوشیدن آب زیاد، خوردن سوپ هایی که مواد قلیایی دارند، و نوشیدن آب سبزیجات خام و هندوانه توصیه می شود. نشستن در آب داغ توأم با کمپرس سرد بر روی سر، نوشیدن آب لیموی تازه و داغ و سپس هر دو ساعت یک بارتنقیه با یک لیتر آب داغ برای دفع مواد درون کلیه، از روشهای مؤثر  و درمانگر است اگر هنوز کلیه ها نیاز به تحریک شدن دارند، بستن بدن با پارچهٔ داغ بسیار مؤثر است. اما چون این روش کمی رخوت میآورد، فقط به مدت ۳۰ دقیقه انجام شود و در خلال آن باید نبض و قلب را مرتباً کنترل کرد و بر روی قلب کیسهٔ یخ قرار داد.حمام با فراورده های جو در التهابات مزمن کلیه و مشکلات مثانه از مؤثرترین روشهای درمانی است. باید آب حمام گرم و مدت آن ۱۰ دقیقه باشد. این روش را با یک دوش کوتاه مدت و سرد پایان دهید. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد