اسفناج جاروی دستگاه هاضمه است


اسفناج جاروی دستگاه هاضمه است

اسفناج جاروی دستگاه هاضمه است

 

اسفناج

اسفناج  اصلاً در ایران بوده است و رومیان قدیم هم آن را نمی شناخته اند و نداشته اند، موقعی که اعراب به ایران حمله کردند تخم آن را با خود به اروپا بردند و رفته رفته کشت آن در اروپا معمول شد. اسفناج سرشار از ویتامینهای A و B و C است. اگر در ماه های اردیبهشت و آبان این سبزی چیده شود ویتامین C آن خیلی زیاد و هضم آن آسان است.دکتر شارلوت دوانپور که تا صد و یازده سالگی عمر کرد طول عمر خود را به واسطه مصرف زیاد اسفناج می دانست.هنگامی که این خانم دکتر، جشن صدمین سال خود را گرفت، روزنامه نگاران بسیاری برای تبریک پیش او آمدند و از چگونگی راز طول  عمرش پرسش کردند او در پاسخ آنها چنین گفت: «با داستانهای مرگ مرا کسل نکنید، زیرا من حالا حالاها با زندگی کار دارم و وقت مردن من نزدیک نیست. طول عمر، یک امر کاملاً طبیعی است و نسخه طول عمر من تاکنون این بوده است؛ خلق خوش، تنفس عمیق، مصرف اسفناج به مقدار زیاد» اسفناج دارای مقدار بسیاری آهن است و صد گرم اسفناج چهل تا  پنجاه میلی گرم آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم دارد. اخیراً با آزمایشها و تجارب علمی و عملی که کرده اند معلوم شده است اسفناج ضد سرطان است چون گلبول های قرمز خون را افزون می کند مصرف آن برای معالجهٔ کم خونی، رفع نقاهت، بعد از بیماری برای پیران، جوان هایی که زود رشد میکنند و بچه های علیل مفید است. 

اسفناج جاروی دستگاه هاضمه است

توصیه شده است خانم هایی که حامله هستند و در آینده مادر می شوند بسیار اسفناج بخورند. آهنی که این سبزی دارد وارد کبد نطفه می شود و در آنجا گلبولهای قرمز خون را میسازد. عدس، لوبیا و نخود خشک، باقلا، فندق، آلوسیاه سرشار از آهن هستند و مصرف آن در دوره پیش از تولد بچه، برای مادران آینده تجویز و توصیه شده است. کلروفیلی که در اسفناج هست عضلات روده را تحریک میکند و سلولزهای آن تخلیه مدفوعات را آسان میکند.اسفناج جاروی حقیقی مجاری دستگاه گوارش است که بخوبی ان مجاری را پاک می کند داروی ملینی است، اشخاصی که یبوست دارند یا مبتلا به بواسیر هستند، همین طور برای اشخاص پیر و کسانی که همیشه در یکجا نشسته اند و زیاد حرکت نمی کنند توصیه شده است. اسفناج چون دارای اوکسالت دو پتاسیم و دوشو است برای اشخاصی که کبد حساس و ناراحتی دارند، مبتلا به رماتیسم هستند، مفاصل آنها متورم شده است، سنگ کلیه و مثانه دارند و یا ورم معده یا روده دارند منع شده است. مقدار املاح اسید اکسالیک پتاسیم و آهکی این سبزی که محرک هستند. در فصولی که هوا خشک است زیاد می شود. چنانچه در یک کیلو اسفناج در فصلی که هوا خشک است سه گرم او کسالات دو پتاسیم و دوشو پیدا می شود و حال آنکه در فصول دیگر سال مقدار املاح اسید اکسالیک آن به نصف کاهش مییابد.برای از بین بردن اسید اکسالیک معمولاً اسفناج را سفید میکنند، یعنی آن را با آب خیلی جوش می شویند؛ ولی بهتر این است که این ترتیب شستنع را با پختن اسفناج در آب زیادتری تبدیل کنند، زیرا اسفناج را وقتی در آب بپزند اسید اکسالیک آن در آب حل میشود ولی وقتی اسفناج تازه و لطیف و جوان است نباید آن را به این طریق پخت و باید با آب کم یا بخار پخته شود. دندانها احتیاج بسیاری به کلسیم دارند، وانگهی خونی که در لثه و دندان ها وجود دارد باید از آهن غنی باشد. بدون کلسیم و آهن، دندانها نمی توانند سالم بمانند. وقتی دندان های ما به این مواد حیاتی نیاز دارند باید عصرانه یک فنجان آب زرد پنیر را با یک لیوان آب پرتغال و یا تو سرخ بخوریم. اگر شما این نوشابه را تهیه کنید و بخورید خون شما از آهن غنی خواهد شد یک مشت اسفناج و یک مشت جعفری را با هم خرد و یک دانه هویج را رنده کنید و همه را با هم مخلوط کرده و در مقدار خیلی کم آب مدت دو ساعت بخیسانید و بعد آن را در صافی بریزید و فشار دهید، بعد مقداری آب سیب درختی، گلابی یا انگور به آن اضافه کنید و عصرانه آن را بنوشید.

 دم کرده تخم اسفناج برای یبوست مفید است

در مورد خستگی جسمی یا عصبی با دقت یک مشت بزرگ اسفناج و یک مشت هم شاهی را بشویید و آن را در سبزی خردکن، خرد کنید و سپس آن را صاف کرده و هر روز صبح ناشتا یک فنجان از آن بخورید. باید تا آنجا که ممکن است اسفناج های تازه و لطیف را در سالاد داخل کرده و مصرف کنیم. برای تهیه سالاد اسفناج باید برگهای لطیف آن را از ساقه جدا کرده، ریزریز کرد و نمک و روغن زیتون و سرکه به آن زد و با سیب زمینی سرخ کرده و یا بخارپز مصرف کرد. جوشانده برگهای اسفناج در شستوشوی امعا و احشا در موقع اسهال اثر مهمی دارد. . دم کرده تخم اسفناج به مقدار پنج تا ده گرم برای یک فنجان آب، داروی ملین و مفیدی است که در معالجهٔ یبوست معجزه میکند. اگر برگهای اسفناج را در روغن زیتون بپزند ضماد خوبی برای معالجهٔ سوختگی، سودا، زخمهای شدید و سخت است. اسفناج پخته اگر مدتی بماند تخمیر می شود، به همین جهت است که باید به مقداری که لازم و مورد احتیاج است از آن تهیه کرد و برای غذای بعدی هم آن را نگه نداشت. آب اسفناج پخته برای شستن لباس های سیاه پشمی مصرف می شود و به خوبی آن را پاک و براق می کند. اگر در زمینی که اسفناج می کارند پیش از آن ریزه های آهن را در خاک آن داخل کنند اسفناجی که در آن زمین می روید دارای مقدار زیادتری آهن قابل هضم خواهد شد

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد