قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / اسهال خونی را با شمعدانی عطری درمان کنید!
شمعدانی عطری
شمعدانی عطری

اسهال خونی را با شمعدانی عطری درمان کنید!

اسهال خونی را با شمعدانی عطری درمان کنید!

شمعدانی عطری

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن میپردازیم گیاه دارویی شمعدانی عطری است.گیاهی است از خانواده شمعدانی Geraniaceae، یک ساله و دو ساله، کم وبیش پوشیده ازکرک و بسیار معطر، بلندی ساقه ی آن ۴۰-۱۰ سانتیمتر و ساقه  آن افراشته و کمی ضخیم است. برگهای آن مرکب با ۱۳-۱۱ برگچه هر برگچه بیضی، دندانه دار و بدون دمبرگ است. گلهای آن به رنگ قرمزارغوانی میباشد که به طور گروهی ۸-۷ گل به صورت چتر در انتهای یک دم گل قرار می گیرند. این گیاه در بوشهر و شوش بین دزفول و شوشتر و بین شوش و دهلران به طور خودرو دیده می شود.

نامهای دیگر شمعدانی عطری در طب سنتی : برگ عطر – قیطران – قیطران مشک – مسیکه – غرنوقی – جرانیون – غرانیون

خواص شمعدانی عطری

درمان گیاهی اسهال خونی

 تنطور آن را بخورید. ضد تب و معالج اسهال خونی است

داروی گیاهی نشاط آور

خاصیت نشـاط آور این روغن برای فشـار روحی و اضطـراب به ویژه اگـر به بی نظمی هـورمونی مـانند یائسگی و عوارض قبل از عادت ماهانه مربوط باشد مفید است.

درمان گیاهی دردهای دوران قاعدگی

افزون بر این مدر است و در صورتی که عارضه حبس آب در بدن به قاعدگی و عوارض قبل از عادت ماهانه ارتباط داشته باشد سودمند است.

درمان گیاهی حبس آب در بدن

روغن شمعدانی عطری برای برطرف کردن حبس آب در بدن و ادم که به عللی دیگر عارض شده است. و هم چنین برای رفع سلولیت و سلولاتیز نیز مفید است.

داروی گیاهی دفع کننده حشرات

اضافه بر آن بوی قوی شمعدانی عطری دفع کننده حشرات است. به ویژه برای مقابله با پشه، و برای مبارزه با شپش موی سر مفید است .

درمان گیاهی خشکی پوست

روغن شمعدانی عطری را می توان برای هر نوع بی نظمی هورمونی و در تولید کرم بهداشتی پوست استفاده کرد اثر متعادل کننده آن برای هر نوع پوست خشک، چرب و پوست بزرگسالان مناسب است.

درمان گیاهی سوختگی

می توان برای درمان سوختگی ها و سوزش نیز از آن استفاده کرد. در تسکین دیگر اختلالات نظیر زونا، بواسیر، کچلی و کبود شدگی نیز موثر است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *