قالب وردپرس درنا توس
خانه / اصلاح بیمه های دندانپزشکی و توسعه امکانات دندانپزشکی
امکانات دندانپزشکی
امکانات دندانپزشکی

اصلاح بیمه های دندانپزشکی و توسعه امکانات دندانپزشکی

اصلاح بیمه های دندانپزشکی و توسعه امکانات دندانپزشکی

 

بعد از انقلاب اسلامی یک بازنگری اساسی در آموزش و تربیت دندانپزشک به عمل آمد و تعداد زیادی دانشکده دندانپزشکی تأسیس گردید.

هم اکنون تعداد ۱۹ دانشکده دندانپزشکی در سراسر کشور به تربیت دندانپزشک مشغول بوده و کل دندانپزشکان کشور به حدود دوازه هزار نفر رسیده است.

امروزه علیرغم محدودیتهای فراوانی که در زمینه وسایل، تجهیزات و مواد دندانپزشکی وجود دارد، دندانپزشکی در کشور ما در دنیا دارای جایگاه خاص خود میباشد و دندانپزشکان ما از تواناییهای علمی و مهارتی بسیار بالایی برخوردار می باشند.

دندانپزشکان در شهرها و بخشها و حتی در بسیاری از روستاهای کشور به ارائه خدمات مشغول می باشند. متأسفانه نارساییهای بیمه دندانپزشکی و گرانی خدمات این حرفه موجب گردیده است بسیاری از هموطنان ما نتوانند از خدمات دندانپزشکان بهره کافی ببرند.

اصلاح بیمه های دندانپزشکی و توسعه امکانات دندانپزشکی در سراسر کشور بویژه در مناطق محروم می تواند موجب بهرهگیری همه ایرانیان از خدمات دندانپزشکی شود. گرانی خدمات دندانپزشکی و عدم حضور دندانپزشکان در همه نقاط کشور موجب میشود تا افراد غیر مسؤول و سودجو به طور غیر قانونی به کار دندانپزشکی پرداخته و با درمانهای غلط و غیر علمی خود مشکلات عدیده ای را برای مردم به وجود آورند.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *