قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / اطلاعاتی درباره خارش دلقک و راه درمان آن
کچلی کشاله ران
کچلی کشاله ران

اطلاعاتی درباره خارش دلقک و راه درمان آن

اطلاعاتی درباره خارش دلقک و راه درمان آن

این عارضه را در پزشکی تحت عنوان کچلی کشاله ران می شناسند و ممکن است در اثر قارچها یا مخمرها ایجاد شود. ضایعات حلقه ای شکل ممکن است در میان ضایعاتی که از چین خوردگی کشاله ران تا قسمت فوقانی داخلی ران گسترش یافته است قابل تشخیص باشد (یا نباشد). عود ضایعه بویژه در تابستان که رطوبت شرایط را برای رشد عامل بیماری مساعد میکند، شایع است. لباس تنگ و چاقی نیز برای رشد قارچ شرایط مطلوبی ایجاد می کند.

درمان: درمانی مانند  عفونت قارچی بدن است. برای کاهش رطوبت از پودر تالک دو بار در روز و قبل از خواب در ناحیه مبتلا استفاده کنید. درمان را حداقل دو هفته بعد از ناپدید شدن ضایعات ادامه دهید. اگر بعد از دو تا سه هفته بهبودی حاصل نشد با پزشک مشورت کنید.

بثورات چین خوردگی های چربی پوست (Intertrig0)

بثوراتی که بین چین خوردگیهای چربی پوست و زیر پستانها (عفونت چین خوردگیهایپوست) بروز می کنند، اغلب به علت مخمر کاندیداآلبیکنس ایجاد میشوند. درمان با نیستاتین، ایمیدازولها، یا سیکلوپیروکس موضعی (همه از داروهای تجویزی هستند) معمولا مؤثر است. این داروها را سه یا چهار بار در روز مصرف کنید. این نواحی را بعد از استحمام به آرامی خشک کنید. بعد از به کار بردن دارو، برای خشک نگه داشتن چین های پوستی  داخلی پودر تالک روى  آنها بپاشید .

لکه های خورشید

لکه های خورشید که در بزرگسالان جوان شایع اند، ابتدا به صورت ضایعات برنزه، قهوه ای، یا سفید، و کمی پوسته دار روی قفسه سینه، گردن، و شکم ظاهر می شوند. این ضایعات به این علت لکه های خورشید خوانده می شوند که در پوست دارای زمینه برنزه، رنگشان برنزه نیست بلکه به صورت لکه های سفید ظاهر می شوند.

نام پزشکی این عارضه تینه آ ورسیکالر است. این عارضه به علت مخمر پی تیروسپوروم اوربیکولاریس ایجاد می شود. خارش شایع نیست مگر آنکه پوست گرم و مرطوب شود. این ضایعات با ظاهر پوسته دار و برآمده خود از کک و مک قابل تشخیص هستند. .

درمان: شامپوی سولفید سلنیم (سلسان) رقیق نشده را روی ضایعات و پوست سر به مدت ۷ روز هنگام خواب به کار برید و صبح آن را بشویید. اگر این کار باعث تحریک شد، به کار بردن ۲۰ تا ۶۰ دقیقه و سپس شستن ان را امتحان کنید. این عمل را دو هفته ادامه دهید.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *