قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / اطلاعات کاملی از صرع در مزاجهای مختلف
صرع در سوداوی مزاج ها
صرع در سوداوی مزاج ها

اطلاعات کاملی از صرع در مزاجهای مختلف

 اطلاعات کاملی از صرع در مزاجهای مختلف

صرع در بلغمی مزاج ها:

اگر مزاج شما رطوبتی باشد یعنی اخلاط بلغمی غلبه کرده باشد اول دفع بلغم کنید. (بدین منظور به قسمت اخلاط اربعه در همینکتاب مراجعه شود) و سپس:

به منظور درمان، شهم حنظل، تخم نیلوفر، عاقرقرها، عود الصلیب، مستکی رومی، کندر، انتقوزه، سکبینج، مرمکی، مقل ازرقی، صبر زرد، قاریقون، فرفیون، تربد، پوست هلیله ی زرد، سنا مکی، گل محمدی، بادیان و ریشه ریوند چینی از هر کدام ۱۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید. با کمی آب آن را مرطوب کنید تا به صورت خمیر سفتی دراید سپس با آن، قرص هایی به شکل گلوله و به اندازه یک عدد نخود بسازید و در آفتاب یا کنار بخاری خشک کنید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن میل شود.

به مدت چند روز انیسون و رازیانه از هر کدام ۵ گرم و ۱۰ گرم بادرنجبویه را با ۵ عدد انجیر خشک مخلوط کرده، و بجوشانید. بعد ۱۰ گرم گل قند در آب صاف کرده ی آن مخلوط کرده، و بخورید. پس از چند روز باز هم پوست هلیله ی زرد ۲۵ گرم و پوست هلیله ی کابلی و استو خداوس هندی از هر کدام ۱۵ گرم، بسبایج و ریشه اریسا از هر کدام ۱۰ گرم. گل محمدی، افتیمون، رازیانه و تربد از هر کدام ۵ گرم، همه را مخلوط و نیم کوب کنید و بجوشانید. آب آن را صاف کرده، سپس ۲۰ گرم گل قند در آب آن حل کرده، و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق از ان را میل کنید تا تمام شود. به صبر زرد، تربد مجوف ، قاریقون، تخم نیلوفر و شهم حنظل را به نسبت مساوی مخلوط و بسیار نرم بسایید . با کمی عسل آن را به صورت خمیر سفتی در آورده وقرص هایی به اندازه ی یک نخود و به شکل گلوله درست و در یخچال نگهدارید، هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه دو عدد از آن را میل کنید. خربق سیاه، مرزنجوش، سیاهدانه و کندش همه را بسیار نرم بسایید و روزی یک مرتبه مقدار بسیار کمی از آن را به وسیله ی نی یا وسیله ای مشابه، در بینی بکشید.

صرع در سوداوی مزاج ها:

اگر مبتلا به صرع     شده اید و ناشی از غلبه سودا باشد یعنی طبع شما سودایی باشد اول بدن را از سودا پاکسازی نمایید بعد به مدت هفت روز روزی یک بار شربت افتیمون بخورید. بعد از آن به مدت هفت روز بعد از هر غذا یک فنجان عرق گاوزبان بنوشید. پس از چهارده روز، هفت روز را هم روزی یک لیوان عرق بیدمشک و یک فنجان گلاب و ۲فنجان شربت قند و ۱۰ گرم تخم ریحان کوهی کوبیده شده را مخلوط و میل کنید. ضمناً در طول درمان می توانید از شربت آلو و تمرهندی هم استفاده کنید.

صرع در دموی مزاج ها:

در صورتی که مبتلا به صرع شده اید و دموی مزاج هستید اول فصد یا حجامت یا خون گیری کنید. هر روز شربت لیمو و یا شربت سکنجبین و یا آب انار شیرین و یا آب زرشک شیرین کرده با شکر بنوشید و صندل را ساییده و در گلاب مخلوط کرده، روزی چند مرتبه آن را بو کنید.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *