اطلاعات کاملی در مورد درخت نارون /قسمت اول


اطلاعات کاملی در مورد درخت نارون /قسمت اول

اطلاعات کاملی در مورد درخت نارون 

 درخت نارون در سراسر سرزمین ایران پراکنده شده و در شهرها و آبادی های دور و نزدیک سبز شده است. تنهٔ درخت نارون خیلی بالا می رود و زیاد رشد میکند. گاهی ممکن است ارتفاع نارون تا سی متری هم برسد. برگهای نارون نوک تیز و کاملا سبزرنگ است. گلهای آن خیلی ریز و کوچک و سبزرنگ و گاهی مایل به زرد یا قهوه ای کمرنگ است که در سر شاخه ها جمع شده و در ماه اردیبهشت و خرداد ظاهر میشود. میوه های آن نازک و بیضی شکل است که بی شباهت به برگهای کوچک نیست و در ماه اردیبهشت و خرداد ظاهر می شود. پوست نارون را باید در ماه بهمن و برگهای آن را در بهار بچینید و خشکه کنید و برای ایامی که احتیاج دارید ذخیره کنید. برای خشک کردن پوست و برگ نارون باید آن را در سبدی بریزید و در جایی بدون رطوبت بگذارید تا خشک شود.

کمی از تاریخدرخت نارون

قدیمی ها نارون را بخوبی می شناخته اند. تئوفراست نارون را به دو دسته تقسیم کرده بود. پلین چهار دسته از آن را تشخیص داده بود. در قرون وسطی، سنت هیلدگراد برگ نارون را درمان اختلالات سخن گفتن و دور کردن افکار سیاه میدانست و چوب آن را، آرام بخش بیماری نقرس. دیوسکورید در کتابهای خود نوشته است که پوست و شاخه های درخت نارون خاصیت قبض کننده دارد و خیسانده پوست درخت نارون برای درمان بلغم (که به آن Pituites میگویند) و همچنین، ضماد برگ نارون برای معالجه جذام، بکار میرود.

طریقه استعمال نارون در امراض

پوست نارون قسمت هایی از آن است که در معالجه امراض زیاد مصرف می شود و خاصیت دارویی دارد. زیرا، پوست نارون علاوه بر مواد عامله و مؤثری که دارد، دارای دو تانن و یک اسید ارگانیکی و یک اسید آلی ازتدار و الکل و لعاب و مواد قندی است.پوست نارون به علت خواص قبض کننده مقوی و همچنین خاصیت بیحس کننده و خواب آورش شهرت جهانی دارد.شما پوست نارون را برای درمان اسهال و نقرس و همچنین بیماریهای پوستی و زخمهای جلدی میتوانید مصرف کنید.درمورد درمان زخم های جلدی این نکته را باید تذکر دهیم که برگهای نارون هم در این مورد کاملا مؤثر هستند.درمان جوش صورت با پوست نارون کسانی که جوش صورت دارند و میخواهند آن را معالجه کنند باید چهل تا پنجاه گرم پوست خشک نارون را ریز ریزکنند و در یک لیتر آب بریزند و یک تا دو ساعت بگذارند خوب بخیسد. بعد، ظرف محتوی آن را روی آتش بگذارند تا بجوش آید و دو تا سه دقیقه بجوشد. بعد، آن را از روی آتش بردارند و بگذارند پانزده دقیقه بحال خودش بماند. سپس، آن را صاف کنند و هر روز چهار پا پنج بار و هر بار نیم فنجان آن را قبل از غذا بنوشند.جوشانده پوست شاخه های نارون دارویی مفید و مؤثری برای انواع جوشهای صورت است که به اشکال مختلف روی پوست ظاهر میگردد. درمان اسهال با دمکرده پوست نارونچهل تا پنجاه گرم پوست خشک نارون را به مدت یک تا دو ساعت در یک لیتر آب سرد بریزید تا بخیسد.اطلاعات کاملی در مورد درخت نارون /قسمت دوم 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد