قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی /  اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن/ قسمت دوم 
لادن
لادن

 اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن/ قسمت دوم 

چه ماهی گل می دهد؟

لادن در ماه های خرداد تا شهریورگل می دهد. اولین جامهای گل آن را بچینید و به مصارف دارویی که گفته میشود برسانید، گلهای آن که باز شد، اولین برگهای لادن را برای سوپ و سالاد بچینید و بقیه را بگذارید به صورت گل  تزیینی بماند و از مشاهده آن لذت  ببرید

تخم لادن را چه وقت باید بچینید؟

تخم لادن را باید تامل کنید. و وقتی درشت شد، بچینید و قسمتی از آن را برای کاشتن سال دیگر ذخیره کنید و بقیه تخمها را برای مصرف دارویی نگه دارید، زیرا وقتی گل لادن در دسترسی شما نباشد، شما میتوانید تخم آن را بجای گل بکارید

همیشه تخم گل لادن را که خود کاشته اید و برداشت کرده اید، مورد بصرف دارویی قرار دهید و از تخم لادنی که در پاکت های کوچک به شما می فروشند، برای مصارف دارویی   صرف نظر کنید، زیرا ممکن است آن تخم گلها بکرودست نخورده نباشد.

تهیه و مصرف دمکرده و جوشانده لادن

یک مشت کوچک از دگمه های گلدار گلها و یا تخم لادن را در بک لیتر آب دمکنید و یا بجوشانید و هر روز دو یا سه فنجان از آن را بنوشید.مصرف دمکرده یا جوشانده لادن، خلط آور و مدرست و نیروی جنسی را تقویت می کند.

حمام ته نشین برای خانم ها

جوشانده دگمه های گلدار یا گل و یا تخم گل لادن به مقدار یک مشت کوچک در یک لیتر آب جوشانیده شود و آن را درون یک طشت ریخته، خانم ها چند دقیقه توی آن بنشینند. این حمام برای منظم کردن دوره ماهانه که نامنظم شده است، بسیار مؤثر و شفابخش است.

دوای شستشوی سر

دو مشت کوچک گل های لادن را، با برگ های تازه و تخم لادن، با دوازده برگ گزنه و سه برگ شمشاد، دو هفته در یک لیتر الکل نود درجه خیس کنید و بعد آن را صاف کنید و مایعی که بدست آمد، به پوست سر محکم بمالید و مالش دهید تا موهای شما را از ریزش بازدارد.

در آذربایجان به لادن رعنا می گویند در آذربایجان ایران، مخصوصاً در تبریز، به گل لادن گل رعنا می گویند و با برگ لادن دلمه می پزند و تخم لادن را در سرکه و ترشی میاندازند، و تازه، آنرا همینطوری هم میخورند.

«شلیمر» طبیب ناصرالدین شاه و رئیس صحیه تهران، در صد سال پیش در کتاب خود می نویسد: «اگر لادن خشک را بسوزانند، دود آن پشه و مگس و ساس را ازبین می برد.»

برای اینکه معلوم شود زنی عقیم است و بچه دار نمی شود، باید دو د لادن را کاملا به بدن او نزدیک سازند. اگر فورا خاصیت مدری آن معلوم شد، علامت این است که این زن بچه دار می شود، ولی اگر دو د لادن هیچ گونه تاثیری از این جهت نبخشید، دلیل این است که آن زن بچه دار نمی شود و عقیم می ماند.

مؤلف کتاب «تحفه المؤمنین» این مطالب را با صراحت و اطمینان کامل نوشته است و عقیده دارد شیاف لادن در خانم هایی که دچار تاخیر دوره ماهانه شده اند، بسیار مؤثر است

اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن / قسمت اول

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *