قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی /  اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن  /قسمت اول
گل لادن
گل لادن

 اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن  /قسمت اول

 اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن  

 

اصل گل لادن از جنگل های عمیق امریکای جنوبی است.

برای اولین بار آن را در کتاب های چهارصدسال پیش به نام قشنگ (گل خونی پرو وصف  کرده اند، و چنانکه میدانید «پرو» یکی از کشورهای امریکای جنوبی است.

همچنین به نام (شاهی هندی) و (شاهی مکزیکی) نیز از آن اسم برده اند و چون تمایلات جنسی را تقویت می کند، اغلب به آن «گل عشق» لقب داده اند.

در آخر فصل بهار و تابستان گل می دهد

گل لادن، با برگ های گردو جام گل های سرخ یا نارنجی یا زرد – برحسب انواع مختلف خود، همه باغ ها و باغچه ها را آرایش می دهد و ما در فصل بهار و تابستان کم وبیش آن را در باغچه ها و باغ ها و گل فروش ها میبینیم و با آن آشنا هستیم. در فرانسه برگهای گل لادن را در سوپ با سیب زمینی می خورند.

این برگها طعم تند و تیزی دارد

سالاد لادن

گل های لادن را در سالاد میریزند و آن را تزیین و آرایش میدهند. ډگه های گلدار لادن را در قدیم سرکه می انداختند و ترشی آن را بهتر از ترشی خاورک می دانند

چه بیماری هایی را درمان می کند؟

لادن از گیاهانی است که به طور جدی علیه بیماری «اسکوربوت» فعالیت دارد، وبه طوری  که میدانید، «اسکوربوت» نام نوعی بیماری است که در اثر ویتامین (ث) پیدا میشود؛ و لادن بین گیاهان، به طور نادر دارای مقدار ویتامین «ث» است و گرفتگی برونش ها و ریه ها، تنبلی کلیه ها و عفونت های مثانه را به طور موثری درمان می کند

به علت گوگردی که دارد دوباره نیرو می دهد لادن سرشار از گوگرد است. به همین جهت است که مصرف آن را برای کسانی که از  بیماری برخاسته اند و دوره نقاهت را می گذرانند، توصیه می کنند زیرا لادن به طور کامل و موقت نیروی دوباره به ان ها می دهد پدرم برای زنان و مردان مصرف می کرد 

پدرم لادن یا کاپوسین را برای دو مورد مھم ہکار می برد و عقیده  کامل به آن داشت. یکی، آن را برای منظم کردن دوره ماهانه خانمها بکار می برد ودیگر برای شستشوی سر مردان، و عقیده داشت لادن به علت گوگردی که دارد موها را نگه می دارد و از طاسی سر مردان جلوگیری می کند.

چه وقت باید بکارید?

سعی کنید که در باغچه منزلتا کاشت گل لادن

ن با در گلدان های خانه تخم لادن را بکارید تا هم از مشاهده گلهای آن لذت ببرید و هم بمصارف تندرستی خود و خانواده تان برسانید. 

مردم شهرنشین و کسانی که در آپارتمان ها سکونت دارند، میتوانند در بالکن ها و گلدان های کنار پنجره آن را بکارند و پرورش دهند و فراموش نکنند که این گیاه از جمله گیاهان دارویی است که می توان آن را در گلدان کنار پنجره و یا بالکن کاشت، و از آن بهره برداری کرد.

چه ماهی گل می دهد؟

لادن در ماه های خرداد تا شهریورگل می دهد. اولین جامهای گل آن را بچینید و به مصارف دارویی که گفته میشود برسانید، گلهای آن که باز شد، اولین برگهای لادن را برای سوپ و سالاد بچینید و بقیه را بگذارید به صورت گل  تزیینی بماند و از مشاهده آن لذت  ببرید

اطلاعات کاملی در مورد گل لادن و  کاشت آن /قسمت دوم

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *