اقدامات قبل از بارداری در زنان مبتلا به ام اس


اقدامات قبل از بارداری در زنان مبتلا به ام اس

اقدامات قبل از بارداری در زنان مبتلا به ام اس

 

تا زمانی که اطلاعات بیشتری به دست آید، اکیدا توصیه می کنیم حداقل یک ماه قبل از اقدام به حاملگی، مصرف داروهای تعدیل کننده ی بیماری را متوقف کنید (البته، بعد از مشورت با پزشکتانا) و اگر در حال حاضر تحت درمان با این داروها هستید و ناخواسته باردار شدهاید، بدون فوت وقت، موضوع را به اطلاع پزشکتان برسانید. اگر هنوز درمان با این داروها را شروع نکرده اید و بارداری در سال جاری را مد نظر دارید، شاید بهتر باشد، منتظر شوید فرزندتان به دنیا بیاید و بعد درمان را شروع کنید تا مجبور نشوید بعد از شروع درمان، دارو را قطع کنید.

و اما از بدون دارو ماندن در طول بارداری، هراس به دل راه ندهید، زیرا هورمونهای حاملگی باعث مقداری محافظت در مقابل فعالیت بیماری ام اس می شود (برای اطلاع . از جزئیات، به مبحث «هورمونهای حاملگی فعالیت بیماری را کاهش میدهد» که را با پیشتر در همین فصل آمده، مراجعه کنید). در حقیقت، هورمونهای حاملگی اساساً را عودها را به همان میزان داروهای تعدیل کننده ی بیماری کاهش میدهد.

متأسفانه هیچ یک از شرکتهای دارویی توجهی به موضوعات مربوط به داروهای مردان نکردهاند. تابه حال هیچ اطلاعاتی در مورد بچههایی که پدرانشان تحت درمان با یکی از داروهای تعدیل کننده ی بیماری بودهاند، جمع آوری نشده است. اغلب پزشکان رغبتی به مطالعه در مورد تأثیر داروهای مصرفي پدر روی فرزند، نشان نمی دهنداما اگر شما پدرهای آینده بخواهید خیلی وسواس به خرج دهید، میتوانید راجع به قطع زمان بندی شده ی دارویتان در موقع تلاش برای بچهدار شدن، با پزشک خود صحبت کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد