اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی


اقدامات لازم بعداز ابتلا به  عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

 

در حالی که دچار عفونت هستید، به شیر دادن به نوزاد خود ادامه دهید. با وجود اینکه باکتری احتمالا از دهان نوزاد منتقل شده، آسیبی به او نمی رساند. اگر شیر دادن را قطع کنید، سینه پر می شود و حتی ناراحتی شما را شدیدتر می کند. استامینوفن (مانند تایلنول)، ایبوپروفن یا کمپرس گرم می تواند در حالی که آنتی بیوتیک ها اثر می کند.

معمولا در حدود دو روز)، در تسکین درد مؤثر باشد. به مقدار زیاد مایعات بنوشید، و تا حد امکان استراحت کنید تا به نیروهای طبیعی بدن خود برای بهبودی، امکان فعالیت بدهید. برای اطمینان از عدم بازگشت مجدد عفونت، داروهای تجویزشدهی خود را به طور کامل مصرف کنید. آبسه ی سینه در صورتی که ماستیت فورا درمان نشود یا در صورتی که مجرای شیر مسدود بماند، می تواند به آبسه در سینه منجر شود. در حقیقت، آبسه های سینه از ۱۰ درصد از تمام موارد ماستیت شکل می گیرد.

علایم آبسهی سینه، درد شدید، گرما و ورم روی موضع آبسه، و تب شدید (بالای ۳۸ / ۳ درجه سانتی گراد) است. گاهی اوقات دکترها می توانند با آنتی بیوتیکها آبسه ها را درمان کنند، ولی اغلب آبسه لازم است از طریق جراحی بیرون کشیده شود. در صورتی که دچار آبسه در سینه ی خود شدید، می توانید از سینه ی دیگر خود به شیر دادن ادامه بدهید، ولی باید شیر دادن از سمتی را که آبسه کرده قطع کنید تا مشکل رفع شود. قبل از شروع به شیر دادن از همان سمت، از دکتر خود سوال کنید.

شیر دادن به دوقلوها شاید اضطراب آور باشد، ولی برخی از مادرانی که دوقلو داشته اند، با موفقیت شیر دادهاند.. بدن شما به تولید شیر کافی برای دو نوزاد به طور همزمان قادر است، مخصوصا اگر مصر باشید، تولید شیر شما به سطح بالایی می رسد. حتی در این صورت، دستیابی به سیستمی که برای شما کارآمد باشد، به تجربه نیاز دارد. ممکن است به طور همزمان به هر دو نوزاد خود ش یر بدهید، یا به هریک به طور جداگانه. مزیت روش اول آن است که مجبور نیستید تمام وقت خود را صرف شیر دادن بکنید، ولی روش دوم آسان تر است. مجبور نیستید به نوزادی بپردازید که زودتر سیر شده و به آروغ زدن نیاز دارد، در حالی که دیگری هنوز در حال مکیدن است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد