اقدامات لازم بعد اطلاع از بیماری ام اس 


اقدامات لازم بعد اطلاع از بیماری ام اس 

اقدامات لازم بعد اطلاع از بیماری ام اس 

 

یک گفت و گوی دوستانه و جدی با نورولوژیست

هرچه تأکید کنیم، حق مطلب ادا نمی شود که شروع زودهنگام درمان با یکی از داروهای معتبر تعدیل کننده ی بیماری، قبل از بروز آسیبهای جدي غیرقابل بازگشت، چقدر مهم است. بنابراین، بیماری تان را هرچه زودتر با نورولوژیست مطرح کنید. پزشک در این مورد که آیا کاندید مناسبی برای این نوع درمان هستید یا نه، اکنون زمان مناسبی برای شروع این کار هست یا نه و اینکه کدام یک از داروها برایتان مناسب تر است، میتواند به شما کمک کند.

درمورد ام اس با افراد دور و برتان شروع به صحبت کنید.

سریع ترین راهی که باعث می شود با وجود تشخیص بیماری تان، کمتر احساس تنهایی کنید، این است که درباره ی آن با دیگران حرف بزنید. اگرچه، فهمیدن اینکه موضوع را با چه کسی و چه موقع مطرح کنید، آسان نیست. بعضی افراد - به خصوص آن هایی که مدت زیادی طول کشیده تا بیماری شان مشخص شود - تمایل دارند

بعد از تشخیص فورأ به همه اعلام کنند که بالاخره معما حل شده است.

افراد دیگر، به هرحال، تمایل دارند که این موضوع را مثل یک راز مخفی نگاه دارند و آن را به کسی نگویند یا تا آنجا که ممکن است افراد کمتری از موضوع خبردارشوند. معقولانه ترین راه، شاید چیزی بین این دو باشد. بدین صورت است که ابتدا به کسانی بگویید که فکر می کنید دانستن آنان در اولویت است؛ بعد این اطلاعرسانی را در صورت نیاز بسط دهید.

ابتدا موضوع را به کسانی بگویید که برای شما از بقیه مهم ترند

 به طور کلی، در میان گذاشتن این موضوع با شریک زندگی تان، با بهترین دوستتان، با والدینتان - با کسی که فکر می کنید به شما از همه نزدیکتر است -- نقطه ی شروعی برای این کار است. نزدیکان شما- کسانی که به حدی شما را می شناسند که اگر مشکلی پیدا کنید و حتی چیزی به آنها نگویید، آن را حس می کنند - کسانی هستند که می توانند در شروع زندگی تان در کنار ام اس ، به شما کمک کنند. شما هم به نوبهای خود، میتوانید به آنها کمک کنید تا بفهمند این بیماری واقعاً چيست

در مورد نحوہی آگاهی دادن به دیگران دربارهی بیماری تان، قوانین خشک و ثابتی وجود ندارد، اما خوب است به یاد داشته باشید که در این زمینه، عکس العمل آدمها با هم متفاوت است. باید آماده ی مواجهه با احساسات آنان باشید (همینطور در مورد احساسات خودتان) و درباره ی این بیماری اطلاعات جامع و کلی تهیه کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد