قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / اقدامات لازم جهت رفع تجمع چربی (سلولیت)
اقدامات لازم جهت رفع تجمع چربی (سلولیت)
اقدامات لازم جهت رفع تجمع چربی (سلولیت)

اقدامات لازم جهت رفع تجمع چربی (سلولیت)

اقدامات لازم جهت رفع تجمع چربی (سلولیت)

طرح مسئله تجمع چربی در اینجا به این علت نیست که این عارضه یک مشکل پزشکی است بلکه بیشتر برای برطرف کردن این تصور نادرست عامیانه است که این عارضه را تجمع غیرطبیعی چربی میداند که نیاز به درمان خاص با کمک جراحی، لوسیون ها، معجونها و قرص ها دارد. سلولیت عبارتی است که توسط اسپائیهای ” اروپایی برای متقاعد کردن زنان به اینکه نیاز به کمکی دارند که تنها از طریق اسپاها فراهم می شوند، ابداع شده است.

این عبارت نشانگر توزیع چربی زیر جلدی به طور نامنظم، برآمده، و با ظاهر پوست پرتقالی در نواحی باسن، رانها و کفلهای زنان است. تجمع چربی در واقع چیزی جز چربی اضافی و طبیعی بدن نیست. وقتی چربی اضافی وجود داشته باشد، باید در محلی ذخیره شود. این محل در زنان به طور خاصی در سینه، باسن و رانهاست.

این ناحیهٔ خاص در مردان شکم است. علت اینکه این چربی اضافی در زنان نمای برآمده ای دارد ولی این حالت در مردان به ندرت پیش می آید، در ماهیت زمینه ای ساختمان بافت همبندی رشته ای زیر جلدی نهفته است. بافت همبند زیرجلدی زنان حفره هایی بزرگ و گرد از سلول های چربی ایجاد میکند. از طرف دیگر در مردان این حفره ها حالتی متمایل به شکل یک چند وجهی دارند که مشخصه قابل توجه تر برآمدگی ناشی از تجمع چربی را ندارند.

در ضمن بافت رو پوست زنان نازکتر از مردان است و مقاومت کمتری نسبت به برآمدگی ها و فرورفتگی های سطحی ازخود نشان می دهد راه ساده ای (توجه کنید که نگفتم بی زحمت) برای برطرف کردن تجمع چربی وجود دارد و آن رعایت رژیم غذایی و ورزش است. اگر چربی اضافه ای وجود نداشته باشد، تجمع چربی نیز وجود ندارد. کاهش وزن اغلب برای هیچ یک از ما آسان نیست، ولی فریب تبلیغات جنجالی (و دروغین) که روش های انقلابی (و گران قیمت!) رهایی از این برجستگی های چربی را در بوق و کرنا کرده اند، نخورید.

این روشها اغلب شامل اقداماتعجیبی مثل شوک های الکتریکی است که انقباض عضلات ناحیه را تحریک میکند و به عنوان روشی که فعالیت بدنی را بی زحمت میسازد و چربی موضعی را برطرف میکند، مورد تبلیغ قرار گرفته است. این روشها به ندرت مؤثرند و مشتریان خود را از آثار مفیدی که در صورت پرداختن به ورزش در هوای آزاد ایجاد میشود، محروم می سازند.

مطلب پیشنهادی

سیستم دندانی فکی بیمار

چگونگی درمان انواع ناهنجاری های دندانی و فک

چگونگی درمان انواع ناهنجاری های دندانی و فک   هر یک از این حالات برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *