اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 


اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 

اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 

 

یک کودک ۱۰ ساله با دوچرخه سواری، خود را در معرض انواع خطرات قرار می دهد. در اینجا به برخی از صدمات دهانی و دندانی و اقداماتی که والدین باید در زمینه پیشگیری و درمان آنها انجام دهند اشاره میشود:

۱- صدماتی که به نسوج نرم مانند صورت، لبها و مخاط دهان وارد می شود.

 یک معمولا غالب ضرباتی که به قسمت جلوی صورت وارد می شود، نخستین اثر آنها آسیب به نسوج نرم می باشد. پارگی لب، لثه و بریدگی زبان بسیار با شایع می باشد. در اینگونه موارد تنها کاری که باید کرد، بند آوردن با خونریزی با فشار دادن یک تکه گاز استریل و یا پارچه تمیز روی ناحیه و ان جلوگیری از آلودگی زخم می باشد. اگر خونریزی وجود ندارد، می توان با زخم خارج دهانی را با مقداری بتادین شستشو و روی آن را پوشاند و و سپس به دندانپزشک متخصص کودکان مراجعه نمود.

۲- شکستگی های دندانی: در صورت شکستن قسمتی و یا تمام تاج یک یا چند دندان جلو باید حتی الامکان تکه تاج شکسته را پیدا کرده و نگهداری نمود.

دندانپزشک این قطعه شکسته شده را می تواند در محل خودش قرار دهد. را شکستگی های تاج دندان ممکن است در ناحیه مینا ختم شده یا مینا و عاج من شکسته باشد و یا این که علاوه بر اینها عصب دندان نیز باز شده باشد که او در این حالت دندان شدید دردناک می باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد