قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 
شکستگی های دندانی
شکستگی های دندانی

اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 

اقدامات لازم جهت پیشگیری از برخی  صدمات دهانی و دندانی کودکان 

 

یک کودک ۱۰ ساله با دوچرخه سواری، خود را در معرض انواع خطرات قرار می دهد. در اینجا به برخی از صدمات دهانی و دندانی و اقداماتی که والدین باید در زمینه پیشگیری و درمان آنها انجام دهند اشاره میشود:

۱- صدماتی که به نسوج نرم مانند صورت، لبها و مخاط دهان وارد می شود.

 یک معمولا غالب ضرباتی که به قسمت جلوی صورت وارد می شود، نخستین اثر آنها آسیب به نسوج نرم می باشد. پارگی لب، لثه و بریدگی زبان بسیار با شایع می باشد. در اینگونه موارد تنها کاری که باید کرد، بند آوردن با خونریزی با فشار دادن یک تکه گاز استریل و یا پارچه تمیز روی ناحیه و ان جلوگیری از آلودگی زخم می باشد. اگر خونریزی وجود ندارد، می توان با زخم خارج دهانی را با مقداری بتادین شستشو و روی آن را پوشاند و و سپس به دندانپزشک متخصص کودکان مراجعه نمود.

۲- شکستگی های دندانی: در صورت شکستن قسمتی و یا تمام تاج یک یا چند دندان جلو باید حتی الامکان تکه تاج شکسته را پیدا کرده و نگهداری نمود.

دندانپزشک این قطعه شکسته شده را می تواند در محل خودش قرار دهد. را شکستگی های تاج دندان ممکن است در ناحیه مینا ختم شده یا مینا و عاج من شکسته باشد و یا این که علاوه بر اینها عصب دندان نیز باز شده باشد که او در این حالت دندان شدید دردناک می باشد.

مطلب پیشنهادی

ارزیابی اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد   کنترل وضعیت فرزندتان تمام نوزادان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *