قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / التهاب روی قرنیه در اثر ویروس تبخال
التهاب روی قرنیه در آثر ویروس تبخال
التهاب روی قرنیه در آثر ویروس تبخال

التهاب روی قرنیه در اثر ویروس تبخال

التهاب روی قرنیه در اثر ویروس تبخال

موقعی که التهاب قرنیه در اثر ویروس تب خال  شروع می شود علایم آن ممکن است مشابه با یک  عفونت میکروبی ملایم به نظر آید. به این ترتیب که چشمها تا حدودی دردناک، اشک آلود، قرمز و نسبت بهنور روشن حساس می شوند. در این وضعیت، به ندرت ممکن است بیماری شدید شده و قرنیه متورم گردد و بینایی تار و نامشخص گردد.

این بیماری در بیشتر موارد در مرحله ی اول تغییرات مختصری در قرنیه به وجود می آورد و بدون درمان رفع می شود. اما گاهی اوقات بیماری برگشت میکند و نشانه های بیماری با شدت بیشتری بروز می کند. بنابراین اگر این بیماری برگشت کند آسیب زیادتری به قرنیه وارد می شود. بازگشت این بیماری در چند نوبت باعث می شود که رگهای خونی در قرنیه نشو و نما کنند و گاهی اوقات به طور مشخص باعث تخریب بینایی می گردند. برایتشخیص بیماری تب خالی ویروسی، چشم پزشک به وسیله ی اسلیت لامپب به معاینه ی چشم می پردازد. گاهی اوقات پزشک ممکن است جهت تشخیص ویروس از ناحیه ی آلوده نمونه گیری کند و جهت کشت ویروس به آزمایشگاه بفرستد.

درمان التهاب روی قرنیه

  • برای درمان این نوع عارضه پزشک ممکن است یک داروی ضدویروسی از قبیل قطره های چشمی تری فلوریدین یا پماد و یدارابین تجویز کند.
  • از راه دهان و به صورت خوراکی نیز می توان داروی ضدویروسی آسیکلوویر را مورد استفاده قرار داد. درمان باید حتی الامکان هرچه زودتر شروع شود. گاهی اوقات چشم پزشک ممکن است برای کمک به تسریع بهبودی پس از بی حس کردن چشم با ملایمت به وسیله ی سوآب یا پنبه های نرم قسمتهای عفونی و سلولهای آسیب دیده را از قرنیه خارج کند

cornealulcer

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *