قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟
التهاب غده پروستات
التهاب غده پروستات

التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب غده پروستات

هنگامی غده پروستات ملتهب می شود که عفونی شده باشد و آن غالباً با التهاب پیشابراه همراه است. عفونتهای حاد آن معمولاً با تب و لرز، تکرار ادرار حتی به مقدار کم، سوزش و درد در هنگام دفع ادرار و درد کمر یا بیضه که اغلب به پشت ها کشیده می شود، همراه هستند. برای درمان از داروهای مسکن و نوشیدنی ها و مایعات استفاده شود. مایعات برای شستن مجاری ادراری، استراحت و مصرف یک دوره کامل آنتی بیوتیک که باعث جلوگیری از ورود باکتریها و میکروبها به مثانه می شود، توصیه میگردد. نوعی التهاب پروستات بدون باکتری نیز وجود دارد، بدین گونه که هیچ نوع باکتری در مردان مسن تر مسبب بیماری نیست، اما آنان دچار التهاب پروستات مزمن می شوند و دلیل این عارضه ناشناخته است،عقیده بعضی از پزشکان بر این است که فرد پس از مجامعت اقدام به دفع ادرار نکرده و به همین علت در سنین بالا به التهاب پروستات دچار میگردد. که غالبا با درد در دستگاه تناسلی یا مقعد که به پشت پاها کشیده می شود، همراه است. خوردن مارچوبه، انواع فلفل و ادویه جات یا مواد قلیایی اوضاع را وخیم تر می سازند، لذا باید کاملا از مصرف آنها پرهیز شود. اگر مبتلا شده اید بهتر است از پیاز استفاده کنید و چند روز صبح ناشتا، انجیر آب انداخته بخورید، همچنین مصرف آنتی بیوتیک و مصرف روزانه هزار میلی گرم ویتامین C و مالش دادن دورانی آن توسط پزشک متخصص نیز مؤثر خواهند بود.

درمان التهاب غده پروستات

مقداری انجیر خشک را در آب خیس کرده، صبحها ناشتامیل کنید.

همراه غذاهای روزانه، پیاز میل کنید.

روزانه، دو قاشق غذاخوری علف گزنه سیاه را در ۵  لیوان آب، آنقدر بجوشانید تا ۳ لیوان باقی بماند، سپس از صافی بگذرانید و بعد از سرد شدن 2 لیوان آب کاهو و ۱ استکان آب خیار اضافه کرده و هرگاه خواستید، مقداری از آن میل کنید.

روزانه، سه قاشق غذاخوری گیاه دم اسب را در ۱/۵ لیتر آب آنقدر بجوشانید تا ۳ لیوان باقی بماند، بعد از صافی گذرانده، صبح، ظهر وشب هر مرتبه یک لیوان بنوشید.

تخم خیار، تخم هندوانه، تخم خرفه، تخم کدو،تخم خیار چنبر، تخم خیار سبز و تخم کافشه از هر کدام به مقدار ۲۰ گرم تهیه کرده، با هم مخلوط کنید. یک پنجم آنها را شب، در یک لیوان آب جوش خیس و صبح از صافی بگذرانید،سپس ۲۰۰ گرم ترنجبین را با ۱۰۰ گرم شاه تره مخلوط کنید و یک پنجم آن را نیز شب در نیم لیوان آب جوش خیس کرده و صبح آب تمیز روی آن را جداسازید و با آب مذکور مخلوط کنید و قبل از صبحانه میل کنید و باقی مانده مواد را به همین ترتیب (در ۵ روز) مصرف کنید. در مدت مصرف این دارو از مصرف لبنیات خودداری کنید.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *