التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟


التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب غده پروستات چیست و چگونه درمان می شود؟

التهاب غده پروستات

هنگامی غده پروستات ملتهب می شود که عفونی شده باشد و آن غالباً با التهاب پیشابراه همراهاست. عفونتهای حاد آن معمولاً با تب و لرز، تکرار ادرار حتی به مقدار کم، سوزش و درد در هنگام دفع ادرار و درد کمر یا بیضه که اغلب به پشت ها کشیده می شود، همراه هستند.

علایم التهاب غده پروستات

_احساس فوریت برای دفع ادرار، حتی اگر مقدار ادرار کم باشد. – احساس سوزس هنگام ادرار کردن – سختی در شروع ادرار و قطع مکرر جریان ادرار ( یعنی ادرار به جای اینکه یکنواخت جریان یابد به صورت موجی جریان می یابد و متناوبا به صورت کم فشار و سپس با فشار معمولی جریان می یابد. – احساس دفع ناقص ادرار و خالی نشدن کامل مثانه – احساس درد و یا ناراحتی در کمر، ناحیه بین بیضه ها و مقعد، پایین شکم، قسمت بالای رانها و ناحیه لگن. درد ممکن است در طی حرکات روده بدتر گردد. – احساس درد و ناراحتی مبهم در طول و یا بعد از انزال – درد در نوک آلت

درمان التهاب غده پروستات

برای درمان آن داروهای مُسکن، نوشیدنیها استفاده شود و مایعات برای شستن مجاری ادراری، استراحت و مصرف یک دوره مصرف کامل آنتی بیوتیک که باعث جلوگیری از ورود باکتریها و میکروب ها به مثانه میشود، توصیه می شود. یک نوع التهاب پروستات بدون باکتری نیز وجود دارد، به این صورت که هیچ گونه باکتری در مردان مسن تر مسبب بیماری نیست، اما آنان دچار التهاب پروستات مزمن می شوند و دلیل این عارضه ناشناخته است که غالباً با درد در دستگاه تناسلی یا مقعد که به پشت پاها کشیده می شود، همراه است. خوردن مارچوبه، کشک ، ترشیجات یا مواد قلیایی اوضاع را وخیم تر میسازد، لذا باید کاملاً از مصرف آن ها پرهیز شود.بهتر است از پیاز استفاده کنید و چند روز صبح ناشتا، انجیر آب انداخته بخورید، همچنین مصرف آنتی بیوتیک و مصرف روزانه ی هزار میلیگرم ویتامین C و مالش دادن دورانی آن توسط پزشک متخصصی نیز مؤثر خواهند بود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد