خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟
التهاب معدہ
التهاب معدہ

التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟

التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟

التهاب معدہ

التهاب معده که از طریق میزان زیاد اسید معده به وجود می آید تحت شرایط خاص حتی تا زخم معده و زخم اثنی عشر نیز پیشروی میکند. در این مرحله لایه مخاطی محافظت کننده از غشای مخاطی آسیب دیده و عفونت می کند. در خیلی از موارد باکتریها عامل آن به شمار میروند و اغلب فشارهای عصبی و استرس ها به خاطر عصبانیت و یا ناراحتی و یا فعالیت میدهند. با عجله غذاخوردن و یا مصرف زیاد قهوه، چای و الکل نیز می تواند موجب التهاب معده شود، به این دلیل که آنها تولید اسید در معده را به سختی تحریک می کنند.

درمان التهاب معده

اقدامات و تدابیری که برایپیشگیری از آن مورد استفاده قرار میدهید، نیازمند زمان است تا تأثیرخود را نمایان سازد. پس تا این مرحله شما میتوانید تولیداتاضافی اسید معده ی خود را با مصرف داروها کاهش دهید.

مراجعه به پزشک : برای درمان زخم معده و یا زخم اثنی عشر، بدون هیچ گونه بعد از مراجعه به پزشک و مشورت و آگاهی از شدت وضعف درد خود،و از این طریق دردهای خود را تسکین ببخشید.

پیشگیری از التهاب معده

سعی کنید به زندگی خود آرامش و توازن بیشتری بدهید. در مورد تغذیه  خود باید از غذاهایی که فاقد مواد اسیدی هستند مانند بعضی از میوه جات، سبزیجات و سیب زمینی استفاده کنید. ترجیحا در طی روز چندین وعده ی کوچک غذایی داشته باشید. هر چیزی را که باعث عصبانیت و تحریک عصب معده  شما میشود، رها کنید. برای آرام کردن سیستم عصبی و حفظ تعادل تولید اسید معده می توان از دوش آب گرم حمام کامل و یا ریختن آب روی پاهانام برد. قرار دادن کمپرس گرم روی شکم و یا پیچاندن کیسه  آب گرم در یک پارچه ی مرطوب و یا کیسه ی شبدر یا علف خشک  و همچنین شست وشوی انتهایی با آب سرد  باعث آرامش و تسکین معده و جریان گردش خون می شود.

telegram

همچنین ببینید

بیماری لثه

چگونه بفهمیم لثه مان بیمار شده!؟؟

چگونه بفهمیم لثه مان بیمار شده!؟؟ بیماری لثه تا به حال برایتان پیش آمده است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *