التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟


التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟

التهاب معدہ چیست و این ناراحتی چگونه درمان میشود؟

التهاب معدہ

التهاب معده که از طریق میزان زیاد اسید معده به وجود می آید تحت شرایط خاص حتی تا زخم معده و زخم اثنی عشر نیز پیشروی میکند. در این مرحله لایه مخاطی محافظت کننده از غشای مخاطی آسیب دیده و عفونت می کند. در خیلی از موارد باکتریها عامل آن به شمار میروند و اغلب فشارهای عصبی و استرس ها به خاطر عصبانیت و یا ناراحتی و یا فعالیت میدهند. با عجله غذاخوردن و یا مصرف زیاد قهوه، چای و الکل نیز می تواند موجب التهاب معده شود، به این دلیل که آنها تولید اسید در معده را به سختی تحریک می کنند.

درمان التهاب معده

اقدامات و تدابیری که برایپیشگیری از آن مورد استفاده قرار میدهید، نیازمند زمان است تا تأثیرخود را نمایان سازد. پس تا این مرحله شما میتوانید تولیداتاضافی اسید معده ی خود را با مصرف داروها کاهش دهید.مراجعه به پزشک : برای درمان زخم معده و یا زخم اثنی عشر، بدون هیچ گونه بعد از مراجعه به پزشک و مشورت و آگاهی از شدت وضعف درد خود،و از این طریق دردهای خود را تسکین ببخشید.

پیشگیری از التهاب معده

سعی کنید به زندگی خود آرامش و توازن بیشتری بدهید. در مورد تغذیه  خود باید از غذاهایی که فاقد مواد اسیدی هستند مانند بعضی از میوه جات، سبزیجات و سیب زمینی استفاده کنید. ترجیحا در طی روز چندین وعده ی کوچک غذایی داشته باشید. هر چیزی را که باعث عصبانیت و تحریک عصب معده  شما میشود، رها کنید. برای آرام کردن سیستم عصبی و حفظ تعادل تولید اسید معده می توان از دوش آب گرم حمام کامل و یا ریختن آب روی پاهانام برد. قرار دادن کمپرس گرم روی شکم و یا پیچاندن کیسه  آب گرم در یک پارچه ی مرطوب و یا کیسه ی شبدر یا علف خشک  و همچنین شست وشوی انتهایی با آب سرد  باعث آرامش و تسکین معده و جریان گردش خون می شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد