قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / التهاب پلک کودک چیست و چگونه درمان می شود …
التهاب پلک
التهاب پلک

التهاب پلک کودک چیست و چگونه درمان می شود …

التهاب پلک کودک چیست ؟

التهاب پوست اطراف پلک بلفاریت نام دارد. معمولاً این التهاب، پلک هر دو چشم رامورد تأثیر قرار می دهد. در صورت بروز عفونت التهاب و قرمزی شدیدتر می شود که دراین حالت گل مژه ایجاد می شود. معمولاً افرادی که دچار بلفاریت می شوند به شوره سر و اگزما سبورئیک نیز مبتلا هستند.

اگر چه این بیماری در ابتدا امر جزئی وبی اهمیت است ولی باید در هر شرایط درمان شود. زیرا امکان بروز مجدد آن وجود دارد.

 

درمان التهاب پلک کودک 

اگر متوجه شدید که فرزندتان پلکهایش را می مالد، بررسی کنید که آیا پلکهایش قرمز و ملتهب شده اند و یا به مژه هایش ترشح چرکی چسبیده است؟

از ھیچ نوع پماد یا قطرہ چشمی استفاده نکنید. به آب جوشیده  ولرم مقدار کمی نمک و یا جوش شیرین اضافه کنید وهر صبح و شب با دستمال تمیز پنبه ای و یا نخی با ملایمت چشمان فرزندتان را از طرف بینی به خارج صورت به وسیله  این محلول پاک کنید.

در فرزندتان علائمی از قبیل اگزما (حساسیت پوست) و یا شوره سر را جستجوکنید

به بهداشت فرزندتان کاملاً نظارت داشته باشید، اگر پلک او دچار عفونت شده باشد، این عفونت به راحتی به اعضا دیگر خانواده انتقال می یابد. برای جلوگیری از انتشار عفونت، حوله و دستمال او را جدا کنید و قبل و بعد از شستشوی چشمان فرزندتان، دست هایتان را با دقت بشویید.

شب مقدار کمی پماد چرب (مانند ویتامین A) به چشمان کودکتان بمالید، اینکار کمک می کند تا صبح ترشحات اطراف چشمش به آسانی تمیز شود.

 

آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟

اگر پس ازگذشت یک هفته از طریق شستشوی چشم بامحلول آب و نمک و یا جوش شیرین به نتیجه ای نرسیدید و تورم و چرک بر طرف نشد، به پزشک مراجعه نمایید.

ممکن است پزشک برای از بین بردن التهاب، پماد تسکین دهنده ای را تجویز کند.

اگر فرزندتان اگزما سبورئیک داشته باشد، پزشک برای او شامپو و صابون مناسب و لوسیون مخصوص پوست و یا مو تجویز میکند ؟ اگر عفونتی مانند گل مژه وجود داشته باشد، پزشک برای از بین بردن ترشح چرکی و عفونت، پماد آنتی بیوتیک و یا قطره  استریل چشمی تجویز می کند.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *