امراض چشم را بیشتر بشناسید


امراض چشم را بیشتر بشناسید

 امراض چشم را بیشتر بشناسید 

 چشم که یکی از اعضاء مهم و رئیسه بدن است باید محافظت کامل از آن بشود.چشم را از هوای بسیار سرد و گرم و از گریه زیاد و رعایت کامل نسبت به مطالعه زیاد مخصوصاً خطوط ریز و دقیق و نوشتن زیاد و تماشای فیلم های سینمائی بیش از  حدود مناسب  و استفاده از عینک های آفتابی و اشیاء براق نورهای قوی مانند نور آفتاب و یا برق قوی و بقفا خوابیدن وسکر متواتر بخصوص در سن پیری و همچنین فصد و حجامت و بی خوابی و حمام رفتن و جماع زیاد حفظ نمود. و رجوع به پزشک چشم و اقدام سریع از این اصول و مبانی سازمان میگیرد.

نزدیک بینی (میوپی)

حدود 33 درصد افراد بین 12 تا 54 سال برای دیدن اشیا دور مشکل دارند که این امر به نام میوپی معروف است. نزدیک بینی در اوایل 1970 تا حدود 25 درصد بود.عوامل خطرساز در میوپی شامل:
  • وراثت خانوادگی (یکی یا هر دو والدین مبتلا به این بیماری)
  • مطالعه طولانی مدت و از فاصله نزدیک
  • مشکل در رانندگی، ورزش، یا مشکل در مشاهده تخته سیاه یا تلویزیون که ممکن است به دنبال آن رخ دهد.
  • علایم میوپی شامل تاری دید، تنگ کردن چشمان و خستگی است.
میوپی با استفاده از عینک، لنزهای تماسی یا در برخی موارد با عمل جراحی درمان می شود.

دوربینی(هایپروپیا)

بسیاری از افراد با بیماری دوربینی خفیف به دنیا می آیند اما با رشد طبیعی نوزاد اغلب این مشکل از بین می رود. اگر این مشکل بر طرف نشود فرد دور دست ها را خوب می بیند اما هنگام مطالعه کتاب، یا دوخت و دوز و مشاهده سایر اشیا نزدیک، دید او تار می شود. دوربینی در خانوده نسل به نسل منتقل می شود. علایم این بیماری شامل مشکل به هنگام مطالعه ، تاری دید در شب، خستگی چشم و سردرد است. این مشکل را می توان با عینک، لنز تماسی یا در برخی موارد با عمل جراحی درمان نمود.

پرسبیوپیا

دقیقا مانند موهای خاکستری یا چین و چروک، مشکل در خواندن حروف واضح نیز از علایم پیری به حساب می آید.علایم پرسبیوپیا یا به زبان یونانی پیر چشمی در سن 40 سالگی تظاهر می یابد. در این هنگام عدسی چشم غیر انعطاف پذیر می گردد و قادر به تغییر شکل نیست تا روی اشیای در فاصله ای که مطالعه می کنیم تمرکز یابد.راه حل: استفاده از عینک مطالعه یا عینک دوکانونی که هم دید دور و هم دید نزدیک را اصلاح می کند. اگر از لنز تماسی استفاده می کنید با پزشک خود درباره لنزهای ساخته شده برای افراد مبتلا به پرس بیوپیا مشورت نمایید.  

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد