قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / انحراف بینی مردان را تهدید می کند ….
انحراف تیغه بینی
انحراف تیغه بینی

انحراف بینی مردان را تهدید می کند ….

انحراف  بینی چیست ؟

حالتی غیرعادی در قسمتی که دو حفره  بینی را از هم جدا میکند، انحراف بینی نام دارد که معمولاً در هنگام تولد وجود دارد و این انحراف در مردان رایج تر است.

به این دلیل که مردان به ورزش  و مشاغل پر برخورد بیشتر می پردازند. لذا انجام ورزش  پر برخورد مانند فوتبال عامل خطرآفرینی خواهد بود. گاهی اوقات دیواره  غضروفی و استخوانی که دو حفره  بینی را از هم جدا می کند و تیغه  بینی  نامیده می شود، کمی تغییر حالت داده و یا انحراف می یابد اما مشکلی را به وجود نمی آورد.

البته در بعضی افراد این دیواره تغییر شکل زیادی داده و یک سمت بینی را مسدود و تنفس را دچار مشکل میکند این عیب گاهی اوقات با خرخر کردن همراه است. این بیماری به صورت خفیف معمولاً در ابتدای تولد وجود دارد. در سایر حالات این بیماری به دلیل ضربه به بینی مثلاً بر اثر سقوط یا جراحت ورزشی و غیره به وجود می آید.

سینوزیت و انحراف بینی

انحراف شدید بینی ممکن است عامل مهمی در بالا بردن خطر سینوزیت باشد. اگر شما انحراف بینی، که باعث تکرار سینوزیت و یا مشکلات تنفسی می شود دارید ممکن است پزشک برایتان جراحی را الزامی بداند. این انحراف ممکن است به وسیله  صاف کردن و یا برداشتن استخوان و غضروف برطرف شود. عمل جراحی معمولاً به وسیله  بی حسی موضعی و یا بیهوشی صورت می پذیرد و معمولاً موفقیت آمیز می باشد.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *