انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری


انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون - هیکس در دوران بارداری

 

اتفاقات ناگوار و افتادن

بارداری ممکن است شما را نسبت به خطرات مشهودی محتاط تر کند، ولی از اسکندری خوردن یا گاهی اوقات مواجهه با یک بدبیاری جلوگیری نمی کند. اگر زمین خوردید، نگران نشوید. شانس اینکه بچه در رحم شما و درون کیسه ی آب به خوبی محفوظ بماند، زیاد است؛ زیرا یک بالش طبیعی فوق العاده است. ولی فقط بسیار مراقب باشید، و به پزشک خود اطلاع دهید. او شاید برای کنترل سلامتی بچه از شما بخواهد به مطب مراجعه کنید.

اگر پس از افتادن، با درد شدید شکم، انقباضات، خونریزی، با چکیدن مایع آمنیوتیک مواجه شدید یا متوجه کاهش حرکات جنین شدید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید. در صورتی که افتادن یا آسیب دیدگی مستقیما بر روی رحم فشار بیاورد (مثلا، در تصادف رانندگی فرمان ماشین با شکم شما برخورد کند، ممکن است پزشک شما مایل باشد فورأ وضعیت بچه را کنترل کند.

انقباضات برکستون-هیکس

در اواخر سه ماهه ی دوم یا اوایل سه ماهه ی سوم، شاید رحم شما، هر از گاهی، برای یک لحظه سفت شود یا احساس کنید همه چیز دارد به هم می ریزد. به احتمال زیاد، شما با انقباضات برکستون - هیکس مواجه شده اید. آنها از نوع انقباضاتی نیست که هنگام درد زایمان به سراغتان می آید، بلکه بیشتر شبیه انقباضات تمرینی است.

انقباضات برکستون - هیکس معمولا بدون درد است، ولی گاهی می تواند ناراحت کننده باشد، و ممکن است به دفعات بیشتری هنگام فعالیت و لم دادن به هنگام استراحت، اتفاق بیفتد. خانم هایی که قبلا نیز فرزندانی داشته اند، بیشتر می توانند متوجه انقباضات برکستون – هیکس شوند. شاید تشخیص انقباضات برکستون – هیکس از حرکات جنین برایتان مشکل باشد، مخصوصا اگر این اولین بارداری شما باشد. در مواقع دیگر، انقباضات برکستون - هیکس می تواند ناراحت کننده باشد و به زایمان کاذب منجر شود. اگر کمتر از ۳۶ هفته دارید و با انقباضات مداوم، منظم، و درد افزایش یابنده مواجه ش دید، برای اطمینان از عدم مواجهه با درد زودرس زایمان، با دکتر خود تماس بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد