انقباض پوست ختنه گاه یا فیموز در کودکان چیست؟


انقباض پوست ختنه گاه یا فیموز در کودکان چیست؟

انقباض پوست ختنه گاه یا فیموز در کودکان چیست؟

 فیموز 

به تنگی سوراخ پوست سر آلت به گونه ای که قابل پس کشیدن بر سر آلت نباشد،فیموز میگویند. گاهی اوقات فیموز در پی عفونتهایی از جمله التهاب و عفونت حشفه (نوک آلت مردانه) ایجاد می شود. ختنه عمل مفیدی برای پیشگیری و درمان این گونه اختلالات است. درختنه پوست حشفه (پوست سر آلت) را بر می دارند. عمل ختنه، درصورت سفتی یا تنگی پوست حشفه یا عفونتهای مکرر توصیه می شود.

عوارض فیموز 

تنگی پوست سر آلت، به خصوص پس از ۵ سالگی خطرناک است و باید فوراً و با جدیت درمان شود زیرا علاوه بر درد و ناراحتی احتمال عفونت را بالا میبرد

درمان فیموز

هرگز سعی نکنید پوست حشفه را با فشار و به زور بر سر آلت بکشید، در اولین فرصت کودک را نزد پزشک ببرید.آیا باید به پزشک مراجعه کنم؟ اگر وضعیت آلت یا پوست سر آلت فرزندتان حالت غیر طبیعی دارد و یا در دفع ادرار ناراحتی و درد دارد، دراولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه نمایید.پزشک ممکن است در این مورد چه اقداماتی بکند؟ } ممکن است پزشک، کودکتان را جهت عمل جراحی به جراح معرفی کند. برای عمل ختنه پزشک جراح ابتدا ناحیه را بی حس می کند و سپس پوست سر آلت را به وسیله ی چاقو یا تیغ جراحی بر می دارد. اگر برای عمل ختنه، کودک در بیمارستانبستری شود معمولا پس از ۲۴ ساعت مرخص می شود.

- اگر فرزندتان زیر ۵ سال سن دارد، جای نگرانی نیست زیرا ممکن است مشکل او با گذشت زمان برطرف شود البته بهتر است کودک در اولین فرصت توسط جراح ختنه شود تا دچار اختلالات و عوارضی از جمله عفونت و فیموز نشود- الت کودک را به طور مرتب تمیز بشویید، شستشو و استحمام با آب گرم از عفونت وجمع شدن چرک و عفونت در زیر پوست سر آلت پیشگیری می کند. - اگر فرزندتان را ختنه کرده اید به مدت چند روز، روزی دوبار آلت او را با محلول آب و نمک شستشو دهید تا زودتر التیام پیدا کند. تا چند روز شلوار و شورت به او نپوشانید تادچارزخم نشود. می توانید تا چند روز دامن یا پیراهن به او بپوشانید.پس از هر بار ادرار کردن مقداری آب ولرم روی آلت او بریزید. ممکن است کودک تازه ختنه شده در هنگامادرار کردن درد داشته باشد ولی این درد پس از گذشت ۴۸ ساعت برطرف می شود. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد