انواع اختلالات رحم را بشناسید!!


انواع اختلالات رحم را بشناسید!!

انواع اختلالات رحم را بشناسید!!

اختلالات رحم

التهاب گردن رحم :

گردن رحم که در پایین و انتهای باریک رحم قرار دارد، التهاب آن در خانمها از سن بلوغ شایع می باشد. این عارضه ممکن است باعث ترشح، درد، حساسیت و خونریزی های مختصر در فواصل بین عادت های ماهیانه شود و یا این که ممکن است فاقد نشانی های فوق باشد.التهاب گردن رحم در بعضی موارد در اثر به علت نوعی ویروس است. در بعضی موارد نیز به علت تحریک حاصل از اسباب جلوگیری از آبستنی (IUD) یا به علت تحریک تامپون های فراموش شده و باقیمانده می باشد.

تومور یا رشد غیرطبیعی سلولها در گردن

رحم : تولید تومور یا رشد غیرطبیعی سلول ها در گردن رحم، شبیه به وضعیتی است که در مورد مهبل نیز حادث می شود. این وضعیت در صورتی که درمان نشود بالاخره تبدیل به سرطان خواهد شد. زن هایی که سیگار می کشند یا با مردان متعدد آمیزش جنسی دارند، دارای زگیل در اعضای تناسلی هستند و در درجه  اول آن هایی که قبل از سن ۲۰ سالگی آمیزش جنسی داشته اند در معرض خطر برای ابتلا به این نوع  عارضه در ناحیه گردن رحم هستند.

تومور یا غده های غیرسرطانی در رحم :

نوعی زایده های غیرسرطانی روی رحم یا درون رحم هستند. تعداد خانم های مبتلا به این گونه زایده ها بسیار زیاد بوده و از بین هر ۴یا۵ نفر خانم که سن آنها بیشتر از ۳۵ سال است یک نفر دارای این نوع زایده در رحم می باشد. این مبتلایان ممکن است دچار قاعدگی های طولانی تر و یا با شدت بیشتر از معمول باشند یا این که خون روی های نامنظم مهبلی و درد شکم و پشت داشته باشند و یا این که دچار تکرار ادرار شوند. اگرچه علت تولید این زایده های غیرطبیعی را به درستی نمی دانند ولی بیشتر آنها تحت تأثیر هورمون زنانه (استروژن) رشد میکنند. به طور مثال غالباً در موقع حاملگی هنگامی که میزان استروژن بالا است این نوع زایده ها رشد یافته و بزرگ می شوند. همچنین خانم هایی که از قرصهای کنترل آبستنی حاوی استروژن نسبتاً بالا را مصرف می کنند این تومورهای گوشتی بزرگتر می شوند.

اختلالات تخمدان ها :

کيست هاى تخمدان شبيه تاول هایی پر از مایع هستند. این تاولها ممکن است. در موقع مقاربت جنسی و یا در سایر مواقع باعث درد شوند، همچنین ممکن است خانمها احساس فشار و پری شکم کنند. کیست یا تاول های تخمدان غالبا غیرسرطانی هستند، بعضی از کیستهای تخمدان در موقع تخمک گذاری یعنی هنگامی که یک تخمک از تخمدان آزاد می شود تشکیل میگردند. نوع های دیگر از کیستهای تخمدان ممکن است در نتیجه  یک عدم تعادل در هورمون های زنانه، شامل:استروژن و پروژسترون که در تخمدان ها تشکیل می شوند تولیدگردند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد