انواع برش های جراحی در عمل سزارین


انواع برش های جراحی در عمل سزارین

انواع برش های جراحی در عمل سزارین

 

تمام ماماها و دکترهای خانواده ای که با یک متخصص زایمان کار می کنند، انجام زایمان سزارین را در صورتی که بیمارانشان نیاز پیدا کنند، آموزش دیده اند. برخی از متخصصان خانواده آموزش مورد لزوم خاص برای انجام زایمان سزارین دیده اند. دکتر زایمان سزارین را در یک اتاق عمل تحت شرایط استریل انجام می دهد.

پرستار به دست بیمار یک سرم و یک سوند در مثانه ی او وصل می کند. پس از آنکه پرستار یا دستیار پرستار شکم بیمار را با محلول ضد عفونی کننده شستشو داد، یک پرستار ملحفه های استریلی را بر روی شکم بیمار می گذارد. یکی از این ملحفه ها بالا برده میشود و صفحه مانندی ایجاد می کند تا والدین در انتظار مجبور نباشند روش کار را ببینند.

( اگرچه زایمان معمولا یک تجربه ی مشترک برای هردوی والدین است، با وجود این زایمان سزارین یک عمل جراحی است. اکثر دکترها احساس می کنند این روش چیزی نیست که والدین در انتظار تماشا کنند، زیرا شامل چاقوهای جراحی خونریزی، و نمایان شدن بافت داخلی بدن است که به طور طبیعی دیده نمی شود، و باعث ناراحتی افراد زیادی می شود.)

بسیاری از بیمارستانها به راهنما یا همسر اجازه ی ماندن را در اتاق عمل در طول سزارین میدهند، ولی این تصمیم گیری به نوع زایمان و سیاست بیمارستان بستگی دارد. در صورتی که سزارین فوریت داشته باشد، دکترها و پرستارها برای تضمین سلامت مادر و بچه، به سرعت حرکت می کنند، که ضرورت ماندن را در جایی دیگر برای همسر یا راهنما الزامی می کند. محل دقیقی که برش بر روی شکم زن انجام می شود، به علت انجام سزارین او بستگی می یابد.

اغلب، پایین، درست بالای استخوان شرمگاهی، در جهت عرضی (عمود بر بدن است . این برش به برش فاننستیل یا رایج تر آن، خط بیکینی معروف است. برش عمودی به ندرت در امتداد خط میانی شکم انجام میشود. پس از آنکه دکتر پوست را برید، عضلات شکم را جدا و جداره ی داخلی حفره ی شکم را که به آن حفره صفاقی نیز گفته می شود، برای نمایان شدن رحم باز می کند.

سپس یک برش بر خود رحم ایجاد می کند، که از طریق آن نوزاد و جفت خارج می شوند. برش در رحم هم می تواند عرضی باشد (شایع تر است و هم عمودی (گاهی اوقات به آن برش کلاسیک گفته میشود)، که باز هم به علت سزارین و جراحی قبلی شکم بستگی دارد. پس از زایمان، رحم و جدار شکم لایه به لایه با بخیه بسته می شود. انجام زایمان سزارین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد