قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / انواع سردرد و درمان هرکدام….
سردرد
سردرد

انواع سردرد و درمان هرکدام….

 انواع سردرد و درمان هرکدام….

علت سردرد چیست ؟

همانطور که قبلاً شرح داده شد سردرد به علل مختلفی ایجاد میشود. اما گاهی بعد از استفراغ کردن زیاد یا بعد از فساد یا حجامت و خون گیری و یا ادرار زیاد یا بعد از خونریزی  بیش از حد از بینی یا خونریزی زیاد زنانگی و نفاس یا خونریزی بواسیر یا بعد از کم خوابی یا بی خوابی  زیاد و بیداری  مفرط یا هنگام شنیدن خبری بسیار ناخوشایند یا پیدایش غم و اندوه زیاد یا به دنبال شدت زکام و نزله یا به علت گرسنگی ممکن است سردرد ایجاد شود. در این مواقع بایستی از غذا رقیق و مایعات استفاده شود،

. همچنین شستن سر با آب گرم و مالیدن روغن بادام یا روغن کنجد یا روغن مغز قلم گاو و پیه مرغ بر سر مفید خواهد بود. هر عاملی که باعث بالا رفتن فشار داخلی جمجمه گردد اعم از غذا، ضربه ، هیجانات روحی ممکن استباعث سردرد شود. گاهی به مشام خوردن بویی یا در اثر مشاهده ی اشیاء خاصی ممکن است سردرد ایجاد شود. کسی که دچار سردرد باشد در اثر شنیدن صدایی و یا کوچکترین عاملی محرکی ممکن است درد سر او شدت یابد.

ممکن است گاهی بیمار از دیدن روشنایی یا تاریکی یا تنهایی احساس آرامش و سکون کند. این گونه بیماران گاهی احساس میکنند که سرشان می خواهد منفجر شود و دوست دارند که در هنگام سردرد چشم خود را بسته نگاه دارند.

درمان گیاهی سردرد 

  •  برای درمان این گونه سردرد تخم گشنیز، پوست هلیله کابلی، پوست هلیه  زرد، اسطو خدوس هندی، و گل محمدی از هر کدام ۲۰ گرم، ترنجبین ۱۰۰ گرم، همه را بسیار نرم بسایید. در ۵۰۰ گرم عسل ریخته و هر صبح، ظهر و شب یک قاشق شربت خوری از ان را میل کنید.
  • پوست هلیله  کابلی، آمله  مقشر، سنامکی از هر کدام ۱۵ گرم، همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید. بعد آن را با ۲۰۰ گرم عسل و یک لیوان شیر گاو مخلوط کنید و در یخچال نگهدارید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک استکان از آن را میل کنید.
  •  مصطکی رومی و اسطو خدوس هندی از هر کدام ۱۰ گرم، رازیانه، آمله  مقشر، پوست هلیله  کابلی، پوست هلیله  زرد و هلیله  سیاه از هر کدام ۲۰ گرم، همه را نیم کوباکرده و در یک اونیم لیتر اب بجوشانید تا حدود یک لیتر آن بماند. سپس آب آن را صاف و با عسل شیرین کنید، هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان از آن را بنوشید.

درمان سردرد خارش دار

اگر دچار سردردی شده اید که مغز سر هم خارش دارد، باید گشنیز تازه را چرخ کنید. سپس آن را در ظرفی ریخته و بپزید و در موقع پختن، بخور آن را بر سر و مغز بدهید.

درمان سوزش مغز سر

اگر در مغز سر خود احساس سوزش  می کنید  ممکن است از فشار بالا یا از پرخونی باشد. اگر فشارخون بالا است داروهای پایین آورنده  فشار خون مصرف کنیدو پرخونی را با فساد یا حجامت و کم کردن خون برطرف سازید.

  •  تخم گشنیز، برگ سداب، مورد، بزر البنج، سیاهدانه، رنگ برگ، بابونه و کوکنار از هر کدام ۵ مثقال، مخلوط کرده و بسیار نرم بکوبید و به ۱۰ قسمت مساوی تقسیم کنید. هرشب هنگام خواب یک قسمت از ان را با اب گرم خمیر و بر ملاج ضماد کنید. صبح به جای شستن، آنها را به وسیله  شانه زدن از سر پاک کنید.

 

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *