انواع سر درد را بشناسید!!


انواع سر درد را بشناسید!!

انواع سر درد را بشناسید!!

 سردرد در اثر انقباض عضلانی

در بیشتر اوقات اضطراب و نگرانی ، خشم و غضب عضلات سر و گردن را منقبضمی نماید که این انقباض و گرفتگی عضلانی باعث سردرد می شود. این درد بیشتر در جایی که عضله سفت شده است احساس می شود و کاملاً شبیه به سردردهای آسیب درون جمجمه ایمیباشد.

سردرد در اثر نسوج بینی و عوامل وابسته به آن

مخاط بینی و سینوس های صورت و پیشانی خیلی حساس به درد هستند. با اینکه این سردرد خیلی حساس نیست اما اگر عفونتی به آن ضمیمه شود، سردرد شدیدی به وجود می آید. این سردردها بیشتر در عقب کره چشم و در ریشه بینی احساس میشوند. اگر سینوس های پیشانی عفونی شوند سردرد در قسمت جلو سر و بالای پیشانی تظاهر می کند، اما سردرد مربوط به سینوس های صورت یعنی سینوس های فک در محل خود سینوس یعنی زیر چشم ها احساس می گردد.

علل سردرد

سردرد در اثر اختلال دید چشم ها هرگاه اشکالی در تمرکز دید موجود باشد، برای حصول دید واضح و روشن، عضلات مژگانی چشم بیش از اندازه منقبض می شوند، با وجود اینکه این عضلات خیلی کوچک هستند باز انقباض آنها می تواند سردرد ایجاد کند. این سردردها در پشت کاسه چشم ها حس می شود از این گذشته در کم سویی چشم ها به علت انقباض عضلات صورت و عضلات خارجی چشم سردرد به وجود می آید نامساوی بودن دید هر دو چشم، عدم تعادل بین عضلات خارجی چشم، خیره شدن به نور شدید زیاد شدن نور به طور ناگهانی مثل جوشکاری و غیره، همهمیتوانند عامل سردرد باشند.

درمان گیاهی سر درد

روغن گیاهی نعنا: تسکین هر نوع سردردی

یکی از روغن‌های معروف برای تسکین هر نوع سردردی روغن نعنا است. برای پیشگیری از سردرد می‌توانید روغن نعنا را با روغن لیموترش استفاده کنید.برای تسکین هر چه سریع‌تر سردرد می‌توانید به آن روغن گیاهی اسطوخودوس نیز اضافه کنید.روش استفاده: برای تسکین و پیشگیری از سردرد دو قطره از هر کدام از روغن‌های اشاره شده (روغن نعنا، روغن لیموترش و روغن اسطوخودوس) را با هم مخلوط کنید و یک قاشق غذاخوری روغن بادام یا روغن زیتون نیز به آن بیفزایید. سپس این روغن را روی شقیقه‌ها و پشت گردنتان بمالید و ماساژ دهید. گل راعی و گل ساعتی موثرندزمانی که سردرد شما از استرس، فشارهای روحی و یا افسردگی ناشی می‌شود به سراغ گل راعی و گل ساعتی بروید. این گیاهان برای تسکین سردردهای ناشی از استرس یا افسردگی موثر عمل می‌کنند.روش مصرف: کپسول‌های این گیاهان در داروخانه و عطاری‌ها به فروش می‌رسد. به مدت 20 روز و هر روز دو عدد از این کپسول‌ها را میل کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد